Gry
Czasem żeby zachęcić do partycypacji, trzeba sięgnąć po specjalne metody. Jedną z nich są gry – i to zarówno te tradycyjne, np. karciane, jak i te bardziej zaawansowane technologicznie, np. w formie gry komputerowej lub aplikacji na telefon.
Poniżej przedstawiamy listę gier stworzonych na otwartych licencjach. Jeśli chcesz, byśmy rozszerzyli ją o inne przykłady gier, daj nam znać za pomocą tego formularza.
OmaStadi
Gra o budżecie partycypacyjnym w Helsinkach stworzona dla urzędu miasta przez agencję Hellon zajmującą się service designem. Jest dostępna na licencji Creative Commons CC BY-NC-SA.
Dowiedz się więcej i pobierz grę >> tutaj.
Gra w zmianę
Gra stworzona przez Pogotowie Facylitacyjne jako część projektu „Pozarządownik szkolny” realizowanego przez Fundację Pole Dialogu i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Gra służy praktycznej edukacji o organizacjach społecznych. Jest dostępna na licencji Creative Commons CC BY-SA 4.0.
Dowiedz się więcej i pobierz grę >> tutaj.
PlayDecide
PlayDecide to strona z ponad 350 scenariuszami karcianych gier dyskusyjnych w 28 językach. Gry służą stworzeniu przestrzeni i podstawy do rozmowy o skomplikowanych, a nieraz i kontrowersyjnych sprawach. Wszystkie gry są dostępne na licencji Creative Commons CC BY-SA 4.0.
Dowiedz się więcej >> tutaj.