O nas

Portal został stworzony w 2010 roku w ramach programu Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej realizowanego przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych Stocznia przy wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego. Obecnie prowadzony jest wspólnie przez zespół Laboratorium oraz Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE).

Portal zawiera zarówno materiały gromadzone od kilku lat przez Stocznię, jak i FISE w ramach projektu „Decydujmy Razem” (do tej pory umieszczane na stronie: partycypacja.fise.org.pl).

Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej jest miejscem służącym wymianie wiedzy i doświadczeń różnorodnych środowisk oraz osób związanych z działaniami partycypacyjnymi. Chcemy m.in. poprzez portal i organizowane spotkania przyczynić się do lepszej komunikacji i wzajemnego uczenia się podmiotów zaangażowanych w działania w obszarze partycypacji obywatelskiej. Spełnienie tych zamierzeń wymaga oczywiście dużej dawki pokory, a także współpracy i budowania relacji z wieloma instytucjami i organizacjami, w tym w szczególności z podmiotami pozarządowymi, akademickimi oraz z administracją publiczną.

W Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych od 2010 roku traktujemy zagadnienie partycypacji publicznej/obywatelskiej jako jeden z trzech głównych obszarów swoich działań. Założyliśmy wówczas w ramach systemowego projektu „Decydujmy razem” Ministerstwa Rozwoju i Infrastruktury internetową „Bazę dobrych praktyk partycypacji”, gdzie w różnych formach zbieraliśmy, opracowywaliśmy i upowszechnialiśmy wiedzę dotyczącą praktyki partycypacji publicznej (tak powstały m.in. opisy przykładów procesów partycypacyjnych, publikacje o tym, co w partycypacji najważniejsze, filmy dokumentalne i animacje, seminaria nastawione na wymianę doświadczeń, czy gra komputerowa – wszystkie dostępne obecnie na niniejszym portalu).

Jednym z naszych głównych celów jest także dzielenie się w przystępny sposób zgromadzoną wiedzą z osobami, które do tej pory z partycypacją nie miały do czynienia. Najważniejszy dla nas jest ciągły rozwój zasobu wiedzy i poszerzanie horyzontów. Dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie nowe, nieznane nam dotąd, informacje dotyczące ciekawych przykładów działań partycypacyjnych, jak i istotnych zagadnień teoretycznych związanych z tą tematyką. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kontaktu z nami – będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi!

Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej:
Agata Bluj >>, abluj@stocznia.org.pl
Maria Jagaciak >>mjagaciak@stocznia.org.pl 
Maria Perchuć-Żółtowska >>mperchuc@stocznia.org.pl
Katarzyna Pliszczyńska >>, kpliszczynska@stocznia.org.pl

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych:
Oktawiusz Chrzanowski, ochrzanowski@fise.org.pl

 

 Stocznia logo_długieFISE_nazwa_logo

Połączenie portali było częścią projektu realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

baner

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony