Nowości na stronie,Wiadomości | 16 sierpnia 2018 r.
Przestrzen-do-dialogu_okladka

„Przestrzeń do dialogu” – nowa publikacja o partycypacji w planowaniu przestrzennym

Zachęcamy do zapoznania się z nowością w naszej Bibliotece: „Przestrzeń do dialogu. Praktyczny podręcznik o tym, jak prowadzić partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym”! Publikacja została stworzona przez Krajowy Instytut Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. 

Czytaj dalej

Wiadomości | 25 lipca 2018 r.

O budżecie obywatelskim w Radio Wrocław

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji dotyczącej ustawy o samorządzie gminnym i budzących duże kontrowersje zapisów o budżetach obywatelskich (partycypacyjnych). W dyskusji wzięli udział: poseł Marcin Horała, autor tych zapisów, oraz Bartłomiej Świerczewski z Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia. W audycji przywołano również głos Piotra Drygały z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj dalej

Wiadomości | 3 lipca 2018 r.

Oferta pracy w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni

Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni szuka osoby na stanowisko od inspektora do głównego specjalisty ds. badań i partycypacji w Dziale Diagnoz i Partycypacji. Aplikować można do 16 lipca.

Czytaj dalej

Wiadomości | 26 czerwca 2018 r.
ego

„Wyłącz ego. Zrozum drugiego” – rekrutacja na szkolenia rozwiązywania problemów przy pomocy dialogu

Orange Polska we współpracy z norweskim Nansen Center for Peace and Dialogue oraz polskimi organizacjami społecznymi rozpoczęło inicjatywę „Wyłącz ego. Zrozum drugiego”. Składają się na nią profesjonalne szkolenia z rozwiązywania konfliktów metodą opracowaną przez norweski ośrodek, który od ponad 20 lat pomaga społecznościom z całego świata, wspierając procesy pokojowe m.in. na Bałkanach, w Norwegii, Ukrainie, Afganistanie, Kolumbii i Kenii. Zgłoszenia do udziału w szkoleniach można składać do 13 lipca.

Czytaj dalej

Wiadomości | 13 czerwca 2018 r.
35194235_1913767505375020_7850919571039977472_o

Wrocław ugościł praktyków partycypacji

11 i 12 czerwca we Wrocławiu odbyło się 5. Forum Praktyków Partycypacji – ogólnopolskie wydarzenie skierowane do osób na co dzień zajmujących się partycypacją obywatelską, czyli włączaniem mieszkańców w dyskusję i decydowanie o ważnych dla nich sprawach. Wzięło w nim udział około 250 osób z 50 różnych gmin.

Czytaj dalej


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony