Nowości na stronie | 20 września 2023 r.

Strefa Aktywności Sąsiedzkiej [poradnik]

Centrum OPUS w ramach łódzkiego projektu realizowanego ze środków programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, stworzyło poradnik o tym jak zakładać i pielęgnować Strefy Aktywności Sąsiedzkiej wokół bibliotek w mieście (i nie tylko). Przeczytajcie o tym, jak można tworzyć takie miejsca gdzie mieszkańcy i mieszkanki współtworzą lokalne inicjatywy i mają codzienny wpływ na działania na swoim osiedlu. Na stronie organizacji znajdziecie również 3 podcasty na ten temat.

Czytaj dalej

Przestrzeń Praktyków Partycypacji | 12 września 2023 r.

Budżet partycypacyjny w małych gminach

W ramach projektu „PlaNET Social Enterprise 3” powstała publikacja „Budżet partycypacyjny w małych gminach”. Mówi ona o roli budżetu obywatelskiego w procesach decyzyjnych w mniejszych gminach oraz opisuje dobre przykłady współpracy z lokalnymi społecznościami, szkołami i przedsiębiorcami w celu wzmacniania rozwoju regionalnego. Projekt PlaNET SOEN jest realizowany przez międzynarodową grupę instytucji, w tym przez polskie Stowarzyszenie Edukacja przez Internet.

Czytaj dalej

Wiadomości | 11 września 2023 r.

Trzy konkursy na wzmacnianie działań partycypacyjnych

Zachęcamy Was do zapoznania się z trzema aktualnymi konkursami wzmacniającymi działania partycypacyjne organizowanymi przez The Transatlantic Foundation (TF) w kooperacji z programem Engaging Central Europe (ECE) prowadzonym przez The German Marshall Fund of the United States. Celem pierwszego jest wspieranie partycypacji kobiet w polityce i procesach politycznych poprzez szerzenie świadomości i działania rzecznicze. Drugi ma na celu wzmacnianie partycypacji grup mniejszościowych, a trzeci wspieranie zaangażowania społecznego dzieci i młodzieży poprzez edukację demokratyczną i projekty partycypacyjne. Więcej informacji o każdym z nich możecie znaleźć poniżej.

 

Czytaj dalej

Nowości na stronie | 6 września 2023 r.

Wydział partycypacji – webinar informacyjny

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie „Wydział partycypacji” zapraszamy na bezpłatny webinar informacyjny. W trakcie tego spotkania opowiemy więcej o założeniach programu, wyjaśnimy kolejne etapy działań i odpowiemy na pytania.

Czytaj dalej

Nowości na stronie | 30 sierpnia 2023 r.

Sojusz teatru i prawa – czy to możliwe? Tekst o Teatrze Legislacyjnym

Jeśli interesujecie się trochę partycypacyjnymi innowacjami, to pewnie słyszeliście już o teatrze legislacyjnym. Mimo, że sama metoda pochodzi z Brazylii, a w Europie aktywnie rozwija ją na przykład brytyjska działaczka Katy Rubin, to i w Polsce można znaleźć osoby zajmujące się tą metodą. Specjalnie dla naszego portalu, dwie działaczki Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA – Kamilla Gryszel oraz Małgorzata Winiarek-Kołucka, napisały tekst o tym, jak wygląda ich praca z teatrem legislacyjnym w polskich realiach.

Czytaj dalej


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony