Nowości na stronie | 22 marca 2023 r.

Deliberative Café – propozycja uproszczonego panelu obywatelskiego

Przeczytajcie o nowym pomyśle Marcina Gerwina na rozmowy mieszkańców i mieszkanek o sprawach ich miasta. Deliberative Café to propozycja prostszego (i tańszego) panelu obywatelskiego, ale jednak zakładająca spotkania wylosowanych osób tworzących miasto „w pigułce”, które porozmawiają o sprawach swojej okolicy. W tej metodzie jednak nie ma założenia, że grupa powinna podjąć jakieś ostateczne decyzje na wybrany temat, jest natomiast część służąca wypracowaniu rekomendacji dla miasta.

Czytaj dalej

Nowości na stronie,Wiadomości | 15 marca 2023 r.

Narady wiejskie o klimacie (Klimatyczny Sąd Obywatelski w Stevens County)

Przedstawiamy Wam kolejny proces partycypacyjny sprzed kilku lat, który według nas jest warty uwagi. Przeczytajcie o Naradach wiejskich o klimacie (eng. Rural Climate Dialogues) – czteroletnim programie narad obywatelskich i innych procesów partycypacyjnych dotyczących zapobieganiu i adaptacji do zmiany klimatu na obszarach wiejskich w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj dalej

10. Forum Praktyków Partycypacji

Możemy już zdradzić pierwsze informacje o nadchodzącym 10. Forum Praktyków Partycypacji! W tym roku organizujemy to wydarzenie we współpracy z Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera oraz przy wsparciu Miasta Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się w terminie 15-16 czerwca w Młynach Rothera (Mennica 10) w Bydgoszczy. Rejestrację na wydarzenie rozpoczniemy w maju, a teraz zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów na program spotkania poprzez wypełnienie formularza. Wasze pomysły zbieramy do 2 kwietnia.

Czytaj dalej

Nowości na stronie,Wiadomości | 27 lutego 2023 r.

Krajowa Narada o Imigracji

Na świecie odbyło się już tak wiele procesów partycypacyjnych, że niestety nie jesteśmy w stanie opisać ich wszystkich na naszej stronie. Jednak, co jakiś czas, krótko przedstawiamy Wam procesy, które uważamy za wyjątkowo ważne lub ciekawe. Dzisiaj możecie przeczytać o Krajowej Naradzie o Imigracji (ang. The National Conversation on Immigration), która była największym w historii procesem partycypacyjnym o polityce migracyjnej.

Czytaj dalej

Wiadomości | 22 lutego 2023 r.

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos – edycja 2023

Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos prowadzonej przez Fundację im. Batorego. W akcji są wspierani społecznicy i społeczniczki, którzy mają pomysł na działania we współpracy z władzami samorządowymi oraz mieszkańcami i mieszkankami swojej gminy i okolic. Do udziału zaproszone są organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców i mieszkanek, zwłaszcza z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu bieżącego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej. 

Czytaj dalej


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony