Programy wsparcia partycypacji

Partycypacja obywatelska dla początkujących i zaawansowanych

Z początkiem wiosny uruchamiamy dwa programy wsparcia dla organizacji społecznych, które już zajmują się partycypacją obywatelską lub dopiero chcą zacząć współpracować z lokalną władzą i społecznością. 

Dziś zachęcamy do zapoznania się z pierwszymi informacjami dotyczącymi programu „Debiuty w partycypacji”, do którego nabór ruszy 4 kwietnia 2023 r. Do udziału w nim zaprosimy organizacje, które stawiają swoje pierwsze kroki w obszarze partycypacji obywatelskiej oraz włączania mieszkańców i mieszkanek lub wręcz dopiero o tym myślą. W maju natomiast ogłosimy rekrutację w ramach „Wydziału partycypacji” – projektu skierowanego do doświadczonych organizacji, które chcą jeszcze lepiej zajmować się działaniami partycypacyjnymi.

Debiut – początek wspaniałej przygody

Nawet jeśli nie wiesz, czym dokładnie jest partycypacja obywatelska i nigdy wcześniej nie przeprowadzałeś/-aś procesów współdecydowania czy wpływania na sprawy publiczne, a czujesz, że macie wiele do przedyskutowania w swojej miejscowości czy okolicy, spróbuj z nami swoich sił.

Pod czujnym okiem naszych ekspertów i ekspertek, przeprowadzimy przez cały proces te organizacje, które chcą budować przestrzeń do dialogu i merytorycznej rozmowy oraz sfinansujemy lokalne działanie partycypacyjne. 

Będziemy wspierać merytorycznie i finansowo, poprzez m.in.:

  • pomoc w zaplanowaniu i zorganizowaniu lokalnego procesu partycypacyjnego (np. konsultacji społecznych, akcji informacyjnych, itp.),
  • indywidualne konsultacje z ekspertem lub ekspertką, którzy wesprą organizacje w diagnozie lokalnej sytuacji,
  • przekazanie dotacji w wysokości 6 tys. zł na przeprowadzenie wybranego procesu/działania partycypacyjnego,
  • informację zwrotną (opinię ekspercką) na temat realizacji działania (co poszło gładko, a o co należy zadbać mocniej w przyszłości),
  • udział w spotkaniach sieciująco-szkoleniowych, aby poznać się z innymi organizacjami i wzmocnić działania instytucjonalne,
  • bon szkoleniowo-rozwojowy o wartości 2 tys. zł na wzmocnienie swojej organizacji jako instytucji.

Już wkrótce uruchomimy stronę programu, a także zaprosimy na spotkanie informacyjne (webinar).


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony