Szukasz praktyka?

Przeszukaj bazę

Jesteś praktykiem?

Dołącz do bazy

Masz już konto?

Zaloguj się
Praktycy Partycypacji

Planujesz działania partycypacyjne? Tu znajdziesz

osoby, które mogą Ci pomóc. Oto baza praktyków

partycypacji obywatelskiej.

Strona główna

Praktycy i praktyczki partycypacji to osoby, które na co dzień zajmują się partycypacją obywatelską: planują, organizują i prowadzą konsultacje społeczne, moderują dyskusje i warsztaty, pomagają mieszkańcom i mieszkankom korzystać z budżetu obywatelskiego, inicjatywy lokalnej itp. Można ich spotkać w urzędach, organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych, ale też w firmach i na uczelniach.

 

Pracując od ponad 10 lat w środowisku osób rozwijających i praktykujących w Polsce działania partycypacyjne, wiemy, że łączy je poczucie misji związanej z uprawianiem partycypacji coraz mądrzej i skuteczniej oraz stwarzaniem coraz większych możliwości udziału obywateli i obywatelek we współdecydowaniu o ważnych dla nich sprawach. Z tym poczuciem łączy się potrzeba uczenia się od siebie nawzajem, wspierania innych, pomagania sobie w podejmowaniu nowych inicjatyw.

 

Dlatego w 2014 roku stworzyliśmy Bazę Praktyków Partycypacji, a teraz oddajemy ją w Wasze ręce w nowej, odświeżonej odsłonie – mamy nadzieję, że dzięki niej łatwiej poznacie inne osoby zaangażowane w partycypację obywatelską, wymienicie się doświadczeniami, poprosicie o wsparcie lub zaprosicie do współpracy.

 

zespół partycypacji obywatelskiej

Fundacja Stocznia

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.