Aktualne projekty

Od 2009 r. zrealizowaliśmy ponad 200 projektów. Kolejnych ponad 20 realizujemy w tym momencie. Mają one różny charakter i dotyczą różnorodnych tematów. Większość z nich realizowaliśmy w ramach naszej działalności statutowej, a część – komercyjnej.

Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi z nich.

„Debiuty w partycypacji” to program pozwalający organizacji pozarządowej zaplanować przy wsparciu mentora/mentorki działanie partycypacyjne adekwatne do lokalnych warunków i możliwości. Więcej o programie przeczytacie tutaj.

Koordynatorem programu był Marcin Górecki.

„Wydział partycypacji” to dwufazowy program, którego głównym celem jest wzmocnienie kompetencji organizacji pozarządowych działających w obszarze partycypacji obywatelskiej – zarówno w zakresie funkcjonowania samej organizacji, jak i w zakresie prowadzenia przez nią działań partycypacyjnych. Zapraszamy na stronę: partycypacjaobywatelska.pl/wydzial/.

Koordynatorką programu jest Maria Belina Brzozowska.

Rzeszowski Panel Klimatyczny

Razem z Fundacją Pole Dialogu organizujemy pierwszy panel obywatelski w Rzeszowie. Jego celem jest wypracowanie przez mieszkańców i mieszkanki rekomendacji dla miasta w sprawie osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku. Więcej informacji na stronie panelu.

Koordynatorką projektu jest Maria Jagaciak.

Bez lania wody. Narady gminne w remizach OSP

We współpracy z Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Fundacją Sendzimira, prowadzimy pilotażowy projekt, którego celem jest przeprowadzenie cyklu narad lokalnych o tym, jak mądrze gospodarować gminnymi zasobami wodnymi. Dowiedz się więcej.

Koordynatorką projektu jest Katarzyna Pawłowska.

Narada Obywatelska o Kosztach Energii

W 2022 roku zrealizowaliśmy pierwszy ogólnopolski panel obywatelski. Był on częścią procesu, którego celem był wspólny namysł nad problemem ubóstwa energetycznego w naszym kraju oraz partycypacyjne wypracowanie najlepszych i społecznie legitymizowanych propozycji jego rozwiązania. Mimo, że panel jest już za nami, wciąż działamy, żeby wypracowane w jego czasie rekomendacje były wdrażane. Czytaj dalej.

Koordynatorką projektu jest Maria Belina Brzozowska.

Forum Praktyków Partycypacji

Forum Praktyków Partycypacji to wydarzenie o interaktywnej formule, skierowane do osób, które aktywnie zajmują się partycypacją obywatelską. Wejdź na stronę Forum.

Koordynatorką projektu jest Agata Bluj.

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy to program, w którym wspieramy działalność organizacji społecznych. Jest prowadzony ze środków tzw. funduszy norweskich i funduszy EOG. Więcej informacji o funduszu.

Koordynatorkami projektu są Maria Jagaciak i Maria Perchuć-Żółtowska.

Konsultacje społeczne Polanki Redłowskiej

Wspólnie z architektami z pracowni JAZ+Architekci i Szalest na zlecenie Urzędu Miasta Gdyni prowadzimy konsultacje społeczne dotyczące przestrzeni Polanki Redłowskiej w Gdyni. W efekcie powstanie koncepcja zagospodarowania terenu, uwzględniająca aranżację zieleni, stworzenie małej architektury, zaplanowanie współistniejących funkcji.

Koordynatorem projektu jest Jan Wiśniewski.

Campus Bemke – diagnoza i konsultacje społeczne

Wspieramy Fundację Camus Bemke przy projektowaniu wielofunkcyjnego centrum lokalnego zorganizowanego przy budynkach szkolnych w Kleczy Dolnej. Organizacja chce stworzyć w zabytkowych zabudowaniach pod Wadowicami przestrzeń służącą edukacji i rozwojowi. Obiekt będzie składał się z przestrzeni edukacyjnych, sportowych, wypoczynkowych oraz kulturalnych.

Koordynatorem projektu jest Jan Wiśniewski.

NaprawmyTo.pl

NaprawmyTo.pl to prosta w obsłudze platforma internetowa umożliwiająca mieszkańcom i mieszkankom zgłaszanie propozycji usprawnień w przestrzeni miejskiej. Działa już od ponad 10 lat. Zobacz więcej.

Koordynatorką projektu jest Wojciech Sańko (wsanko@stocznia.org.pl).

Strona o budżetach obywatelskich

Przyjrzyj się budżetom zrealizowanym w różnych miejscach Polski w latach 2011-2021. Przejdź na stronę.

Koordynatorką projektu jest Maria Jagaciak.

Praktycy

Planujesz działania partycypacyjne? Znajdziesz tu bazę osób, które mogą Ci pomóc. Dowiedz się więcej.

Koordynatorką projektu jest Agata Bluj.

Przestrzeń dla partycypacji

Poznaj projekt, w którym wspieraliśmy samorządy w prowadzeniu konsultacji dokumentów planistycznych przy aktywnym udziale mieszkanek i mieszkańców. Dowiedz się więcej.

Koordynatorem projektu był Marcin Górecki.

Więcej informacji o projektach, które realizujemy i realizowaliśmy znajduje się na stronie Fundacji Stocznia.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony