11. Forum
Praktyków
Partycypacji

O Forum Praktyków Partycypacji

Forum Praktyków Partycypacji to cykliczne wydarzenie przeznaczone dla osób aktywnie zaangażowanych w tematykę partycypacji obywatelskiej. Kierujemy je do każdego, kto posiada wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych (lub kto pragnie je zdobyć i rozwijać), chce nawiązać nowe kontakty i poruszyć bardziej skomplikowane problemy.

Co roku organizując Forum, chcemy umożliwić praktykom i praktyczkom partycypacji poznanie innych osób zajmujących się tą tematyką, stworzyć przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń oraz wzajemnego poszerzania wiedzy. Chcemy przyczyniać się do poprawy jakości procesów partycypacyjnych w Polsce oraz utworzenia środowiska osób zajmujących się partycypacją, wspierających się merytorycznie i wzajemnie motywujących.

Forum w skrócie

11 edycji

w Bydgoszczy, Dąbrowie Górniczej, Warszawie, Lublinie, Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie

praktycy i praktyczki partycypacji

z urzędów, organizacji i firm, urbaniści, architekci, projektanci, aktywiści

2 dni

wypełnione partycypacją

wspólnie tworzony program

sesje śniadaniowe, warsztaty, festiwal porażek, wymiana doświadczeń, spacery i wycieczki, imprezy wieczorne

Poprzednie edycje

11. Forum Praktyków Partycypacji
W 2024 roku Forum zorganizowaliśmy w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. To kolejne wydarzenie, które odbyło się dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
10. Forum Praktyków Partycypacji
W 2023 roku Forum odbyło się w bydgoskich Młynach Rothera. Zrealizowaliśmy je ponownie dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
9. Forum Praktyków Partycypacji
W 2022 roku, po dwuletniej przerwie, spotkaliśmy się na żywo! Forum odbyło się w Dąbrowie Górniczej, a zrealizowaliśmy je dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
8. Forum Praktyków Partycypacji
W 2021 roku ponownie spotkaliśmy się w internecie, ale tym razem Forum trwało aż 4 dni! Zrealizowaliśmy je z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
7. Forum Praktyków Partycypacji
W 2020 roku po raz pierwszy spotkaliśmy się on-line. Forum zrealizowaliśmy z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG, oraz z dotacji Sigrid Rausing Trust.
6. Forum Praktyków Partycypacji
W 2019 roku odwiedziliśmy Trójmiasto, pierwszy dzień spędzając w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i Operze Leśnej w Sopocie, a drugi – w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
5. Forum Praktyków Partycypacji
W 2018 roku spotkaliśmy się we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Wydarzenie współorganizował Urząd Miejski Wrocławia i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.
4. Forum Praktyków Partycypacji
W 2017 roku Forum odbyło się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Tym razem wydarzenie organizowaliśmy we współpracy z Miastem Lublin.
3. Forum Praktyków Partycypacji
W 2016 roku już po raz trzeci praktycy i praktyczki partycypacji z całej Polski spotkali się w Warszawie. Forum współorganizowała z nami Fundacja im. Stefana Batorego.
2. Forum Praktyków Partycypacji
W 2015 roku spotkaliśmy się w Marzycielach i Rzemieślnikach w Warszawie. Forum współorganizowała z nami Fundacja im. Stefana Batorego.
1. Forum Praktyków Partycypacji
Pierwsze Forum odbyło się w 2014 roku w Warszawie. Zorganizowaliśmy je w ramach projektu „Kurs – Partycypacja!” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE i ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.
Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.