13. Forum Praktyków Partycypacji odbędzie się 15–16 czerwca 2026 roku w Toruniu! Do udziału zapraszamy osoby zaangażowane we włączanie mieszkańców i mieszkanek w procesy decyzyjne, chcące rozwijać swoją wiedzę, dzielić się doświadczeniami i poznawać innych praktyków i praktyczki partycypacji obywatelskiej.
Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki przy Alei Solidarności 1/3 w Toruniu.
Forum realizowane jest w partnerstwie z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju oraz Urzędem Miasta Torunia.
Wydarzenie jest częścią projektu „Trzymamy kurs na partycypację” realizowanego z dotacji Funduszu Społeczeństwa Obywatelskiego EOG finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Rejestracja uczestniczek i uczestników
Oficjalne otwarcie Forum
Obiad
Pierwszy blok równolegle odbywających się sesji:
Wydarzenia popołudniowe w terenie
UWAGA:
UWAGA! ZMIANA MIEJSCA!
Ze względu na pogodę spotykamy się w Klubie NRD (Browarna 6). Każda osoba będzie mogła znaleźć coś dla siebie: dobrą muzykę, rozmowy, odpoczynek i otwarty bar. Klub nie sprzedaje jedzenia. Polecamy zaopatrzyć się w nie wcześniej lub w trakcie w okolicach Rynku Staromiejskiego. To czas na złapanie oddechu po intensywnym dniu, poznanie nowych osób i kontynuowanie rozmów rozpoczętych podczas Forum, już bez agendy, paneli i mikrofonów.
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/mvRx5CFtdg2YcTpF6
📘– ABC partycypacji
🥇 – konkretne przykłady działań
🤸 – działania włączające młodzież i dzieci
🗺️ – partycypacyjne planowanie przestrzeni
🛠️ – zoom na narzędzia lub metody
🌿 – wątki związane z ochroną klimatu
🏛️ – zoom na administrację
🤔 – zagadnienia strategiczne / kącik filozoficzny
🙋 – grupy wrażliwe
💽 – nowe technologie
🧘 – wzmacnianie praktyków/czek
😡 – konflikt w procesach partycypacyjnych
🌐– poziom centralny/ogólnopolski
🎭 – w obszarze kultury
Poranne aktywności sportowe
Zapraszamy do zaczęcia dnia na Forum od odrobiny aktywności ruchowej! Każda z sesji potrwa maksymalnie 45 minut, żeby wszyscy zdążyli się przebrać i wrócić na sesje śniadaniowe.
Śniadanie
Spotkania śniadaniowe:
Przerwa kawowa
Drugi blok równolegle odbywających się sesji:
Przerwa kawowa
Trzeci blok równolegle odbywających się sesji:
Zakończenie Forum
Obiad
📘– ABC partycypacji
🥇 – konkretne przykłady działań
🤸 – działania włączające młodzież i dzieci
🗺️ – partycypacyjne planowanie przestrzeni
🛠️ – zoom na narzędzia lub metody
🌿 – wątki związane z ochroną klimatu
🏛️ – zoom na administrację
🤔 – zagadnienia strategiczne / kącik filozoficzny
🙋 – grupy wrażliwe
💽 – nowe technologie
🧘 – wzmacnianie praktyków/czek
😡 – konflikt w procesach partycypacyjnych
🌐– poziom centralny/ogólnopolski
🎭 – w obszarze kultury