O wydarzeniu

2. Forum Praktyków Partycypacji

 

Zapraszamy do obejrzenia flimowego podsumowania wydarzenia:

2. Forum Praktyków Partycypacji to wydarzenie przeznaczone dla osób aktywnie zaangażowanych w tematykę partycypacji obywatelskiej skierowane do każdego, kto posiada wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych, chce nawiązać nowe kontakty i poruszyć podczas niego bardziej skomplikowane problemy.

Organizując Forum chcieliśmy umożliwić praktykom partycypacji poznanie innych osób zajmujących się tą tematyką, stworzyć przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń, wzajemnego poszerzania wiedzy. Pośrednio chcieliśmy się przyczynić do poprawy jakości procesów partycypacyjnych oraz utworzenia środowiska osób zajmujących się partycypacją, wspierających się merytorycznie i wzajemnie motywujących w organizacji własnych przedsięwzięć.

Kogo zaprosiliśmy?

Podobnie jak w zeszłym roku, zaproszenie do udziału w Forum kierowaliśmy głównie do osób praktycznie zajmujących się partycypacją obywatelską, czyli takich, które przeprowadzały, nadzorowały lub oceniały procesy włączające mieszkańców w podejmowanie decyzji, chcą się dzielić wiedzą jak to robić, ale też uczyć od innych.

W pierwszej kolejności zachęcaliśmy praktyków partycypacji spośród:

– przedstawicieli administracji (samorządowej, rządowej),

– przedstawicieli organizacji pozarządowych,

– osób wspierających działania partycypacyjne: miejskich aktywistów, dziennikarzy zainteresowanych tematyką partycypacji obywatelskiej, akademików prowadzący procesy partycypacyjne, przedstawicieli firm zainteresowanych wątkiem partycypacji.

A tak zapraszaliśmy:

.

2. Forum Praktyków Partycypacji

Termin: 28-29 maja 2015

Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy, III p. Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25 w Warszawie

 

2. Forum Praktyków Partycypacji to jedno z  forów tematycznych realizowanych w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG.

baner-300x90

.

A tak – w dużym skrócie – było na pierwszym Forum w Warszawie, w dniach 29-30.05.2014.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.