Biblioteka

Gry

Czasem żeby zachęcić do partycypacji, trzeba sięgnąć po specjalne metody. Jedną z nich są gry – i to zarówno te tradycyjne, np. karciane, jak i te bardziej zaawansowane technologicznie, np. w formie gry komputerowej lub aplikacji na telefon.

Poniżej przedstawiamy listę gier stworzonych na otwartych licencjach. Jeśli chcesz, byśmy rozszerzyli ją o inne przykłady gier, daj nam znać za pomocą tego formularza.

OmaStadi

omastadi_news

Gra o budżecie partycypacyjnym w Helsinkach stworzona dla urzędu miasta przez agencję Hellon zajmującą się service designem. Jest dostępna na licencji Creative Commons CC BY-NC-SA.

Dowiedz się więcej i pobierz grę >> tutaj.

Gra w zmianę

gra w zmianę

Gra stworzona przez Pogotowie Facylitacyjne jako część projektu „Pozarządownik szkolny” realizowanego przez Fundację Pole Dialogu i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Gra służy praktycznej edukacji o organizacjach społecznych. Jest dostępna na licencji Creative Commons CC BY-SA 4.0.

Dowiedz się więcej i pobierz grę >> tutaj.

PlayDecide

play decide

PlayDecide to strona z ponad 350 scenariuszami karcianych gier dyskusyjnych w 28 językach. Gry służą stworzeniu przestrzeni i podstawy do rozmowy o skomplikowanych, a nieraz i kontrowersyjnych sprawach. Wszystkie gry są dostępne na licencji Creative Commons CC BY-SA 4.0.

Dowiedz się więcej >> tutaj.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony