Inne

Wakacyjne spotkania przy okrągłym stole w Gdańsku

Rok realizacji: 2019

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i miejscy urzędnicy zaplanowali plenerowe spotkania z mieszkańcami przy okrągłym stole. Stół, który można było po raz pierwszy obejrzeć, zasiąść przy nim i porozmawiać podczas czerwcowych obchodów Święta Wolności i Solidarności organizowanych w Gdańsku z okazji 30-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów, teraz odwiedzi sześć dzielnic miasta.


Okrągły stół stanął przed budynkiem Europejskiego Centrum Solidarności pierwszego dnia obchodów Święta Wolności i Solidarności i przez kilkanaście dni był miejscem organizowanych z tej okazji debat.

Jak mówił Basil Kerski, dyrektor centrum, pomysł na stworzenie stołu narodził się po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. W założeniu mebel nie miał być repliką prawdziwego okrągłego stołu, a symbolicznym miejscem, w którym wszyscy mogą się spotkać, by ze sobą porozmawiać. W czasie trwania obchodów prezydent Dulkiewicz zapowiedziała, że po zakończeniu świętowania stół wyruszy w podróż po kraju, żeby nie tylko w Gdańsku mógł służyć do rozmowy o sprawach ważnych dla mieszkańców Polski.

Spotkania w Gdańsku odbędą się w lipcu i sierpniu 2019 roku. Będą rozpoczynały się popołudniami i będą dotyczyć spraw związanych z miastem i poszczególnymi dzielnicami. Mają też stać się okazją do rozmowy o 21. tezach samorządowych – dokumencie ogłoszonym w Gdańsku podczas czerwcowych uroczystości i podpisanym przez licznych samorządowców. Więcej o tezach można przeczytać tutaj.
Organizatorzy zaprosili do rozmowy wszystkich zainteresowanych, zaznaczając, że spotkania są publicznie (będą odbywać się na dworze) i że każdy, kto chce porozmawiać o mieście, może wziąć w nich udział.

Okrągły Stół pod budynkiem ECS. Fot. Maciej Kosycarz / KFP / Reporter

Okrągły Stół pod budynkiem ECS. Fot. Maciej Kosycarz / KFP / Reporter

Źródła informacji

Powiązane artykuły:


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony