Inne

Program zapewniania bezpieczeństwa Hej Malmö! (Szwecja)

Rok realizacji: 2006 - 2012

Esencja projektu

Realizator Urząd miejski w Malmö
Kontakt Maria Isling, koordynatorka projektu Hej Oxie!, maria.isling@malmo.se
Cele ▪ zwiększenie poczucia wspólnoty i bezpieczeństwa w zróżnicowanych dzielnicach miasta, ▪ promowanie integracji społeczności i identyfikacji obywateli z lokalną wspólnotą, ▪ zachęcanie do partycypacji obywatelskiej, ▪ pomoc radzie miejskiej i policji w nawiązaniu lepszych relacji ze społecznością, ▪ wspieranie działań, które obejmowałyby wszystkich mieszkańców i pozwalały spotkać się osobom o różnym pochodzeniu.
Działania ▪ szerokie informowanie o programie ▪ zbieranie opinii (terenowe punkty konsultacyjne, skrzynki na anonimowe wnioski, spotkania otwarte z mieszkańcami – w tym z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych, grupami zagrożonymi wykluczeniem, marginalizacją, spacery badawcze ▪ opracowanie krótko- i długoterminowego planu działania ▪ ewaluacja działań
Czas  2006-2012

Program zapewniania bezpieczeństwa Hej Malmö! realizowany jest przez władze miasta Malmö od 2006 roku we wszystkich 10 dzielnicach miasta. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców i włączenie ich w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa zamieszkiwanych przez nich okolic oraz budowanie poczucia wspólnoty w lokalnych społecznościach. Program Hej Malmö! wpisuje się w realizowaną przez miasto filozofię dialogu z mieszkańcami. Symbolem programu są lampy umieszczane w centralnych punktach dzielnic.
Poniżej opisane zostały założenia programu oraz jego przebieg na przykładzie części projektu realizowanej w dzielnicy Oxie, która stanowi czwartą odsłonę programu.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony