Inne

Fora seniorów w Wielkiej Brytanii – program Speaking Up for Our Age

Rok realizacji: 2010 - 2012

Esencja projektu

Realizator AGE UK
Kontakt e-mail: contact@ageuk.org.uk www.ageuk.org.uk/get-involved/social-groups/older-peoples-forums/
Cele stworzenie stałej przestrzeni dla osób starszych do zabierania głosu w ważnych dla nich sprawach i ich jednoczesna aktywizacja społeczna
Działania powołanie i wsparcie dla ponad 600 lokalnych forów osób w wieku 50+
Czas lata 2010-2012

Projekt brytyjskiej organizacji AGE UK – „Speaking Up for Our Age”, miał na celu stworzenie sieci lokalnych forów seniorów – przestrzeni dla osób starszych do zabierania głosu w ważnych dla nich sprawach i ich aktywizacji społecznej. W jego efekcie do roku 2012 na terenie całej Wielkiej Brytanii powstało ponad 620 lokalnych forów seniorskich, skupiających ponad 200 000 osób w wieku 50+. Głównymi obszarami, w których fora zabierają głos, reprezentując stanowisko i potrzeby seniorów, są usługi publiczne skierowane do osób starszych (zwłaszcza usługi opiekuńcze) świadczone na wszystkich poziomach – od lokalnego do centralnego.

Opracowanie powstało w ramach projektu „Jak usłyszeć głos seniora? Praktyczny przewodnik po partycypacji obywatelskiej osób starszych”, finansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

indeks1

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony