Powrót
Publikacje

Przepis na plan

Wydawca: Pracownia Zrównoważonego Rozwoju & Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia"
Rok publikacji: 2016
Autor: Joanna Suchomska, Paweł Kołacz

Przepis na plan_okładka

Ze wstępu Pracowni Zrównoważonego Rozwoju: „W publikacji wskazujemy kluczowe dysfunkcje systemu planowania przestrzennego w Polsce. Zwracamy szczególną uwagę na kwestie związane z partycypacją obywatelską w planowaniu. Wskazujemy też nowe wyzwania, przed jakimi stoją miasta w XXI w. Nie ma gotowej recepty na to, jak sporządzać dobre plany zagospodarowania przestrzennego oraz jak włączać w ten proces mieszkańców i innych interesariuszy. Opierając się na naszym doświadczeniu, podpowiadamy, jak wypracować model tworzenia dokumentów planistycznych i jakie wybrać narzędzia do dialogu z mieszkańcami.”

Publikacja powstała w ramach projektu „Przestrzeń dla partycypacji”, realizowanego przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w partnerstwie z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Fundacją Napraw Sobie Miasto, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju i Związkiem Miast Polskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wsparcie gmin w prowadzeniu konsultacji społecznych dokumentów planistycznych przy aktywnym udziale mieszkańców.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony