Publikacje

Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i obywatelami na szczeblu centralnym. Raport z badania ministerstw [BEKS]

Rok publikacji: 2011
Autor: Piotr Frączak, Katarzyna Sadło

Raport jest częścią „Badania efektywności mechanizmów konsultacji społecznych”. Poświęcony jest analizie rozwiązań konsultacyjnych stosowanych na poziomie centralnym w poszczególnych resortach. Badaniem objęte zostały wszystkie ministerstwa oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Cztery spośród nich poddane zostały pogłębionej analizie: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Raport w sposób zbiorczy prezentuje obecny stopień i sposób wykorzystywania konsultacji społecznych na poziomie centralnym (ze szczególnym uwzględnieniem form współpracy z organizacjami pozarządowymi), ciekawe praktyki, stosowane rozwiązania oraz rekomendacje służące poprawie jakości i skuteczności mechanizmów konsultacyjnych na szczeblu ministerialnym.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony