Publikacje

ABC partycypacji obywatelskiej – poradnik dla organizatorów procesów partycypacyjnych

Wydawca: Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia"
Rok publikacji: 2018
Autor: Agata Bluj, Maria Jagaciak, Maria Perchuć-Żółtowska, Katarzyna Pliszczyńska

Publikacja powstała w ramach projektu „Odpowiedzialne zarządzanie społecznością”, który jest realizowany przez ukraińską organizację pozarządową OPORA przy wsparciu merytorycznym Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” ze środków programu U-LEAD. Została stworzona z myślą o przedstawicielach ukraińskich samorządów przygotowujących się do realizacji konsultacji społecznych.

W „ABC partycypacji obywatelskiej” znajdują się wskazówki dotyczące przygotowania i przebiegu konsultacji oraz radzenia sobie z wyzwaniami w ich realizacji. Poza teorią jest też miejsce na praktykę – na końcu publikacji znajduje się kilka podstawowych technik i narzędzi przydatnych w prowadzeniu dialogu z mieszkańcami. Część informacji, za zgodą autora, pochodzi z poradnika „Konsultacje okiełznane. Narzędziownik”, wydanego w 2015 r. przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych; w dużej mierze publikacja bazuje też na „Siedmiu zasadach konsultacji”.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony