Seminaria

V seminarium: o konsultacjach społecznych

30 czerwca 2011 roku odbyło się kolejne, piąte, seminarium Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej. Tym razem w całości poświęcone było konsultacjom społecznym, wciąż najczęstszej formie działań partycypacyjnych. Co utrudnia organizację takich procesów? Jak radzić sobie z tymi problemami? Od czego zacząć planowanie konsultacji społecznych i jak, tak naprawdę, to zrobić?

Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi zarówno na te pytania, jak i wiele innych pojawiających się w ożywionej dyskusji. W rozmowie obok przybyłych uczestników (będących przedstawicielami urzędów i organizacji pozarządowych) brali udział zaproszeni eksperci: Anna Petroff–Skiba z Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy, Agata Wierny z Biura Inicjatyw Lokalnych i Konsultacji Społecznych przy Urzędzie Miasta Częstochowa, dr Paweł Kuczyński z Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Krzysztof Ślebioda z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju.

Seminarium składające się z otwartej dyskusji na temat barier w prowadzeniu konsultacji społecznych, jak również innych aspektów z tym związanych oraz z popołudniowej części warsztatowej okazało się być doskonałą okazją do wymiany wiedzy i spostrzeżeń.

Stało się to przede wszystkim dzięki zaangażowaniu uczestników z tak bogatym i różnorodnym doświadczeniem – za co wszystkim serdecznie dziękujemy!

Poniżej znajdują się do pobrania podsumowania poszczególnych części seminarium oraz przygotowane na tę okazję materiały:

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony