Seminaria

VI seminarium: o partycypacji obywatelskiej młodzieży

W dniach 11-12 października 2011 odbyło się VI seminarium Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej. Tym razem dotyczyło możliwości włączania  w procesy decyzyjne młodych ludzi.

Wśród uczestników seminarium pojawili się specjalnie zaproszeni goście z zagranicy: Nick Brereton z Urzędu Miasta Newcastle, posiadający bogate doświadczenie w realizowaniu budżetu partycypacyjnego z udziałem dzieci i młodzieży oraz Mattias Schierver-Abeln z Urzędu Miasta Haninge w Szwecji, który zrealizował ciekawe procesy partycypacyjnego planowania przestrzeni wraz z młodymi ludźmi.

Pierwszego dnia dyskusja koncentrowała się na tematach związanych z szerszym kontekstem partycypacji młodzieży (zarówno polskim, jak i europejskim), potencjalnymi systemowymi rozwiązaniami współdecydowania z tą szczególną grupą oraz ze specyfiką pracy z młodymi ludźmi.

Drugi dzień składał się głównie z pracy warsztatowej, w trakcie której uczestnicy mieli okazję szczegółowo zapoznać się z przykładami zagranicznych gości oraz, bazując na nich, zaplanować hipotetyczne projekty.

Poniżej znajdują się wszystkie materiały prezentowane w trakcie seminarium oraz szczegółowe podsumowania zarówno pierwszego dnia spotkania, jak i drugiego:

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony