Seminaria

IV seminarium: partycypacja a konflikt

20 kwietnia odbyło się kolejne seminarium w ramach Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej. Tym razem rozmawialiśmy o zastosowaniu działań współdecydowania w sytuacjach konfliktu (różnych jego stadiach) oraz o wzajemnych zależnościach między rolą mediatora, facylitatora i „partycypatora” – człowieka odpowiedzialnego za przeprowadzenie procesu partycypacyjnego.

Zagadanienia te (oraz wiele innych z nich wynikających) poruszane były w trakcie dyskusji panelowej oraz pracy w grupach roboczych, w których uczestniczyli zarówno ludzie związani z obszarem partycypacji, jak i liczni przedstawiciele środowiska mediatorów.

Całość spotkania rozpoczęła się od wstępnych wystąpień: dr Zbigniewa Czwartosza, dr Agaty Gójskiej, Roberta Olszańskiego oraz prof. Janusza Grzelaka, po których nastąpiła dyskusja z udziałem wszystkich uczestników. Następnie podzielono się na dwie grupy: jedna z nich skupiła swoją uwagę na roli mediatora w procesach partycypacyjnych, druga z kolei na ogólnej zasadności, potrzebie obecności strony trzeciej w sytuacjach konfliktowych.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony