Transport i środowisko

Konsultacje o hałasie w mieście (Bristol, Wielka Brytania)

Miasto Bristol (Wielka Brytania) zobowiązane europejską dyrektywą do przeprowadzenia konsultacji w sprawie ochrony środowiska przed hałasem, zastosowało różnorodne techniki partycypacji wykorzystujące Internet, jako główny kanał komunikacyjny.

Władze Bristolu zdecydowały, że kwestia hałasu jest niezwykle ważna dla mieszkańców tego miasta i uruchomiły specjalną stronę internetową. Jej użytkownik jest zapraszany do „zrobienia hałasu o hałasie” – czyli do np. zgłoszenia w jaki sposób zagrożenie hałasem wpływa na jego życie, sugerowania, w jaki sposób władze miasta mogą redukować hałas, mogą również wskazywać „ciche” miejsca na mapie Bristolu. Obywatel znajdzie tam również wszystkie możliwe informacje o walce swojego miasta z hałasem – są interaktywne mapy akustyczne, jest również specjalny blog, który w przystępnej formie dostarcza najnowszych wiadomości. Utworzono również „Pollution Cotrol” – grupę osób odpowiedzialnych za reakcję na zgłoszone przez mieszkańców problemy.

/autor: Artur Celiński/

Opis przykładu powstał w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji w m.st. Warszawy” współfinansowanego przez Norwegię w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz ze środków budżetu Państwa, realizowanego przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony