Przestrzeń publiczna

Zaangażowanie dzieci i młodzieży do planowania przestrzeni w Haninge (Szwecja)

Rok realizacji: 2008 - 2010

Esencja projektu

Realizator Urząd Gminy Haninge
Cele Celem nadrzędnym projektu było podniesienie poziomu zaangażowania dzieci i młodzieży w procesy planowania, uzyskanie lepszego wglądu w ich potrzeby i sposoby postrzegania otaczającej ich rzeczywistości oraz zwiększenia wkładu najmłodszych mieszkańców w procesy podejmowania decyzji politycznych.
Działania Rada dzielnicy Wrzeszcz Górny w Gdańsku przy współpracy z Pracownią „Zrównoważone Rozwiązania” przeprowadziła konsultacje społeczne sposobu zagospodarowania 2-hektarowego terenu rekreacyjnego w dolinie Parku Jaśkowej Doliny, na końcu ul. Podleśnej w Gdańsku Wrzeszczu. Konsultacje polegały na Około 60 uczniów w wieku 12-16 lat ze szkół położnych na terenie objętym ogólnym planem zagospodarowania przestrzennego wzięło udział w serii spotkań poświęconych planowaniu przestrzeni i udziałowi mieszkańców w podejmowaniu decyzji w tym zakresie, oraz w warsztatach kreatywnych na których pracowali nad własnymi pomysłami związanymi z zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej w ich okolicy.
Czas styczeń 2008 – wrzesień 2010

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony