Przestrzeń publiczna

Planning for Real(TM) na wyspie Sheppey (Wielka Brytania)

Rok realizacji: 2010 - 2011

Esencja projektu

Realizator The Neighbourhood Initiatives Foundation
Cele poznanie opinii mieszkańców wyspy w sprawie społecznych funkcji, które mogłoby pełnić muzeum lotnictwa na wyspie Sheppey, która była miejscem pierwszych lotów samolotowych na początku XX wieku
Działania konsultacje prowadzone techniką Planning for Real (TM), podczas których miano wypracować propozycje funkcji i możliwości, które muzeum miałoby oferować
Czas lipiec 2010 – luty 2011

W 2006 roku The Neighbourhood Initiatives Foundation podjęła się przeprowadzenia konsultacji społecznych na Isle of Sheppey, wyspie położonej w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii. Konsultacje dotyczyły projektu o nazwie „Flying Start”, którego założeniem była budowa muzeum lotnictwa (Isle of Sheppey była miejscem pierwszych lotów samolotowych na początku XX wieku). Muzeum, poza swoją podstawową funkcją, miało również służyć jako miejsce integrujące społeczność. Główną ideą leżącą u podstaw projektu było podkreślanie historycznego dziedzictwa wyspy, przy jednoczesnym tworzeniu żywego centrum aktywności w skali lokalnej.

Głównym celem konsultacji było poznanie opinii mieszkańców wyspy w sprawie społecznych funkcji, które mogłoby pełnić muzeum. W tym celu wybudowana została makieta przedstawiająca okolicę planowanego obiektu. Uczestnicy konsultacji podczas jednodniowych warsztatów zastanawiali się nad możliwościami, które powinno dawać centrum, aby było atrakcyjne zarówno dla członków lokalnej społeczności, jak i dla turystów. W związku z tym, że zakładano prowadzenie w muzeum wielu działań edukacyjnych, w szczególny sposób zadbano o to, aby wystarczająco reprezentowane były dzieci i młodzież. Należy podkreślić, że omawiane konsultacje skupiały się nie na kształcie architektonicznym budynku, ale na funkcjach i możliwościach, które miałby oferować.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony