Wiadomości | 19 stycznia 2022 r.

Zgłoś gminę do Narady Obywatelskiej o Klimacie

Fundacja Pole Dialogu, Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Norsensus Mediaforum poszukują 2 gmin (liczących 10-100 tys. mieszkańców/nek) do udziału w pierwszej fazie projektu: Laboratorium Narady Obywatelskiej o Klimacie. Jeśli chcecie stworzyć lub zaktualizować lokalne polityki klimatyczne przy realnym udziale mieszańców i mieszkanek, ta propozycja jest dla Was. Zgłoszenia trwają do 26 stycznia.

Czytaj dalej

Nowości na stronie | 17 stycznia 2022 r.

Diagnoza lokalna. Jak skutecznie włączać mieszkańców i mieszkanki w podejmowanie decyzji?

Adam Kadenaci, badacz społeczny i praktyk partycypacji społecznej, napisał opracowanie dotyczące przygotowania, prowadzenia i podsumowania diagnozy lokalnej ze szczególnym uwzględnieniem metod włączania mieszkanek i mieszkańców w podejmowanie decyzji o ich lokalnym otoczeniu. Publikacja powstała na zlecenie Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Czytaj dalej

Wiadomości | 14 stycznia 2022 r.

Prekonsultacje zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – reforma systemu

Jeszcze tylko do poniedziałku (17.01) można zgłaszać uwagi w ramach prekonsultacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w której pojawiają się zapisy dotyczące partycypacji społecznej. Prekonsultacje mają na celu ułatwienie procedur i optymalizację obowiązujących przepisów i są organizowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Czytaj dalej

Wiadomości | 11 stycznia 2022 r.

Rekrutacja do Szkoły Reprezentacji i Partycypacji Społecznej

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) rozpoczęła nabór do drugiej edycji Szkoły Reprezentacji i Partycypacji Społecznej. Celem szkoleń jest wzmocnienie umiejętności i poszerzenie wiedzy liderek i liderów organizacji pozarządowych w obszarze współpracy z administracją. Zgłoszenia do udziału w Szkole są przyjmowane od 10 stycznia do 15 lutego 2022 r.

Czytaj dalej

Wiadomości | 7 stycznia 2022 r.

Nowy konkurs w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Wkrótce ruszy II konkurs na projekty tematyczne w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny finansowanym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. W konkursie wspierane będą między innymi działania na rzecz zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym, a także na rzecz ochrony praw człowieka i różnorodności społecznej. Wnioski wstępne będzie można składać do 25 marca 2022r.

Czytaj dalej

Nowości na stronie | 29 grudnia 2021 r.

Osiem sposobów na instytucjonalizację demokracji deliberacyjnej – dokument strategiczny OECD

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (ang. OECD) wydała poradnik dla urzędników i urzędniczek oraz osób decyzyjnych o tym, jak lepiej włączać obywateli i obywatelki w podejmowanie ważnych decyzji i wspólne szukanie rozwiązań na lepsze funkcjonowanie miejsc, w których żyją. Dokument pokazuje osiem sposobów instytucjonalizacji procesów deliberacyjnych, które wzmacniają demokrację i ulepszają proces zbiorowego podejmowania decyzji.

Czytaj dalej

Więcej aktualności

newsletter (2)

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na portalu oraz ciekawych działaniach dotyczących procesów partycypacyjnych, zapisz się na nasz newsletter!

pdp-logo-01

Poznaj projekt, w którym wspieramy samorządy w prowadzeniu konsultacji dokumentów planistycznych przy aktywnym udziale mieszkańców. Dowiedz się więcej.

logo-500-500

Forum Praktyków Partycypacji to wydarzenie o interaktywnej formule, skierowane do osób, które aktywnie zajmują się partycypacją obywatelską. Dowiedz się więcej.

NaprawmyTo.pl to prosta w obsłudze platforma internetowa umożliwiająca mieszkańcom zgłaszanie propozycji usprawnień w przestrzeni miejskiej. Działa już od ponad 10 lat. Dowiedz się więcej.

bp1

Przyjrzyj się budżetom zrealizowanym w różnych miejscach Polski w latach 2011-2015. Dowiedz się więcej.

Planujesz działania partycypacyjne? Znajdziesz tu bazę osób, które mogą Ci pomóc. Dowiedz się więcej.

kzz1

Projekt systemowy, którego celem jest wzmocnienie pozycji organizacji pozarządowych w procesach konsultacji polityk publicznych na szczeblu lokalnym i centralnym. Dowiedz się więcej.

Publikacje

Wspierają nas


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony