Kultura

Projekt DNA Miasta

Rok realizacji: 2011 - 2012

Esencja projektu

Realizator Fundacja Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego
Kontakt (22) 826 05 66, redakcja@res.publica.pl
Cele Ideą projektu jest wsparcie dyskusji na temat budowania miejskiej polityki kulturalnej w Toruniu i Łodzi. Przy współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i władzami miasta Fundacja Res Publica chce stworzyć i wprowadzić w życie metodę partycypacyjną, umożliwiającą mieszkańcom miasta aktywny udział w procesie podejmowania decyzji dotyczących miejskiej kultury i za ich pomocą rozwiązywać obecne i przyszłe problemy.
Działania Najważniejsze etapy projektu to: ▪ diagnoza aktualnej sytuacji, ▪ cykl małych spotkań i warsztatów z udziałem najbardziej aktywnych przedstawicieli środowiska pozarządowego i władz miasta odpowiedzialnych za kulturę, ▪ debata włączająca w dyskusję szerszą grupę osób zainteresowanych problemem, ▪ prace grup roboczych, warsztaty adresowane do lokalnych mieszkańców (po wcześniejszej akcji informacyjnej). Zakończeniem projektu będzie podsumowująca debata oparta na metodzie „DNA Miasta” z udziałem mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób zaangażowanych w tworzenie miejskiej kultury oraz władz miasta.
Czas maj 2011 – czerwiec 2012

Efektem projektu ma być stworzenie ciągłej i opartej na możliwości łatwej partycypacji metody włączania mieszkańców i władz miasta we wspólny dialog, dotyczący budowania koncepcji polityki miast.

strona Fundacji: www.publica.pl

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony