Konsultacje dokumentów

Działalność organizacji Just Space wokół Planu rozwoju Londynu

Rok realizacji: 2009 - teraz

Esencja projektu

Realizator Just Space
Kontakt Richard Lee, Just Space: richardlee50@gmail.com
Cele Metoda przydatna do wzbudzenia społecznego zaangażowania wokół ważnego z punktu widzenia społeczności działania.
Działania Organizacja skupiła się na działaniach oddolnych, wychodząc od kontaktowania się ze społecznościami lokalnymi i wspieraniu lokalnego zaangażowania. Przeprowadziła serię warsztatów, konferencję na temat Planu Londynu, stworzyła sieć kontaktów. Dzięki działaniom Just Space w konsultacje wokół Planu włączyło się sześćdziesiąt grup mieszkańców. Po 2010 roku, po wprowadzeniu Planu przeprowadzano także warsztaty lokalne, ekspertyzy planistyczne, wywiady, zbierano dane dotyczące problemów mieszkaniowych, organizowano eventy.
Czas od 2009 roku

Just Space zorganizowała serię działań włączających i angażujących mieszkańców Londynu w recenzowanie i zmienianie założeń do strategii rozwoju Londynu (London Plan) w ramach jej konsultacji w 2010 roku oraz już po przyjęciu strategii, podczas późniejszych corocznych modyfikacji. Wtedy z kolei Just Space dbała o popularyzację działań zwiększających świadomość własnych praw obywateli i umożliwiała zabranie głosu w sprawach ważnych dla lokalnych społeczności. Głównym obszarem zainteresowania była równościowa polityka mieszkaniowa, prawa socjalne i dbałość o ochronę środowiska.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony