Publikacje

Walking the Walk. Prioritizing youth political and civic engagement in renewing democracy

Wydawca: Democracy Moves
Rok publikacji: 2021
Autor: praca zbiorowa

„Walking the Walk. Prioritizing youth political and civic engagement in renewing democracy” to raport przedstawiający podejście młodych osób do demokracji na całym świecie. Autorzy i autorki udowadniają, że kompleksowa praca nad rozwojem i reformą demokracji wymaga zaangażowania i włączania młodych ludzi. Pokazują oni, jak młodzi ludzie widzą demokrację i co przez nią rozumieją, jak angażują się w ruchy nieformalne i te bardziej tradycyjne oraz jaką rolę odgrywają we wciąż zmieniającej się demokracji.

Zdjęcie przedstawia dużą grupę młodych osób, które są na proteście, niektórzy trzymają transparenty mówiące o zmianach klimatycznych i ochronie planety.

Fot. Democracy Moves

Raport zawiera wyniki badań, które przeciwstawiają się narracji, że młodzi odwracają się od demokracji jako takiej. Pokazuje natomiast, dlaczego młode osoby nie mają zaufania do instytucji politycznych, jakie są konsekwencje ich niskiego zaangażowania w sprawy dotyczące polityki i jak ważne jest większe zaangażowanie młodych w procesy demokratyczne.

W publikacji można znaleźć również konkretne zalecenia dla rządów na całym świecie, organów międzynarodowych czy organizacji, dotyczące metod zapewnienia młodym ludziom należnego miejsca w procesie odnowy demokratycznej. Dotyczą one między innymi:

  • inwestowania większych środków w zaangażowanie polityczne młodych;
  • zapewnienia im konkretnych możliwości angażowania się w proces polityczny przez ograniczanie istniejących barier, które uniemożliwiają im pełną partycypację i bycie częścią samego rządu;
  • szkolenia urzędniczek i urzędników w rozpoznawaniu i docenianiu młodzieżowego zaangażowania politycznego;
  • promowania roli młodych ludzi jako dźwigni do reformy demokracji.

Raport jest rezultatem nowo utworzonego Globalnego Sojuszu na rzecz Młodzieżowej Akcji Politycznej (oryg. Global Alliance for Youth Political Action), w skład którego wchodzą Accountability Lab, Community of Democracies, Democracy Moves, International Foundation for Electoral Systems, the International Republican Institute, the National Democratic Institute, People Powered oraz Restless Development.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony