Publikacje

Strefa Aktywności Sąsiedzkiej

Wydawca: Centrum OPUS
Rok publikacji: 2023
Autor: Ilona Majewska

Centrum OPUS w ramach łódzkiego projektu realizowanego ze środków programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, stworzyło poradnik o tym jak zakładać i pielęgnować Strefy Aktywności Sąsiedzkiej wokół bibliotek w mieście (i nie tylko). Przeczytajcie o tym, jak można tworzyć takie miejsca gdzie mieszkańcy i mieszkanki współtworzą lokalne inicjatywy i mają codzienny wpływ na działania na swoim osiedlu. Na stronie organizacji znajdziecie również 3 podcasty na ten temat.

Więcej o projekcie Strefa Aktywności Sąsiedzkiej znajdziecie na stronie www.opus.org.pl/strefa-aktywnosci-sasiedzkiej. Tam można też znaleźć odnośniki do trzech podcastów:

  1. Strefa Aktywności Sąsiedzkiej – zrodzona z potrzeby: o przykładach i dobrych praktykach,
  2. Co działa, a co mniej – o różnych metodach tworzenia Stref Aktywności Sąsiedzkiej,
  3. Różnorodność grupy tworzącej strefy aktywności sąsiedzkich i osób uczestniczących: o tym, że grupa się zmienia i to jest ok.

Projekt i publikacja były realizowane z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony