Publikacje

Sposoby na wzmocnienie aktywności obywatelskiej i społecznej młodych na poziomie lokalnym

Wydawca: Fundacja Civis Polonus
Rok publikacji: 2022
Autor: Olga Napiontek, Joanna Pietrasik, Ewelina Bartosik

W ramach projektu „Mocniejsze NGOsy dla edukacji i aktywności obywatelskiej młodych” Fundacja Civis Polonus opublikowała serię praktycznych poradników o partycypacji obywatelskiej młodzieży na poziomie lokalnym. Dotyczą one budżetu obywatelskiego, samorządu uczniowskiego, młodzieżowych rad gminy, otwierania się instytucji na młodych oraz grantów młodzieżowych jako mechanizmu wspierania inicjatyw oddolnych.

Publikacje mówią o różnych sposobach włączania młodych osób do procesu decydowania o lokalnych sprawach publicznych tak, aby mieli oni poczucie, że są współtwórc(zyni)ami i współwłaściciel(k)ami tego, co dzieje się w ich społecznościach.

Seria składa się z 5 publikacji:

Projekt, w ramach którego powstały teksty, jest realizowany przez Fundację Civis Polonus w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich. Jego celem jest rozbudzenie aktywności obywatelskiej młodych osób poprzez wsparcie organizacji pozarządowych działających w tym obszarze oraz zachęcanie jednostek samorządu terytorialnego do współpracy z tymi organizacjami. Projekt realizowany jest od marca 2021 roku i będzie trwał do końca 2022 roku. Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony