Publikacje

Przewodnik po partycypacyjnych platformach on-line

Wydawca: People Powered
Rok publikacji: 2022
Autor: praca zbiorowa

Jakie są najlepsze narzędzia cyfrowe do wspierania partycypacji społecznej online? W jaki sposób można wspierać uczestnictwo online? Na te pytania odpowiada międzynarodowa sieć People Powered, która przygotowała przegląd 27 platform pod kątem ich efektywności w działaniach partycypacyjnych.

Przewodnik oferuje przegląd przydatnych platform, które ułatwiają cyfrowe uczestnictwo. Znajdują się w nim informacje o tym kiedy używać konkretnych narzędzi i jak najlepiej dobrać je do grupy docelowej lub projektu. Autorzy i autorki zestawienia przedstawiają ranking tych platform, porównując między innymi ich koszt i wymagania techniczne. 

Dokument powstał z myślą o osobach, które chcą angażować społeczności za pośrednictwem platform cyfrowych, zakładając, że jeśli są one dobrze wykorzystywane, mogą umożliwić:

  • aangażowanie społeczności i interesariuszy,
  • zbiorowe narady i podejmowanie decyzji,
  • komunikację publiczną,
  • śledzenie i monitorowanie projektów,
  • wewnętrzną koordynację działań. 

Zespół People Powered przejrzał setki narzędzi i platform demokracji uczestniczącej, żeby stworzyć przewodnik, który zawiera wybrane rozwiązania do rozważenia w planowanym spotkaniu online. Znajdziecie tam również informacje czym są poszczególne platformy, jak je wybrać, skonfigurować i uruchomić oraz wykorzystać ich możliwości do prowadzenia procesu partycypacyjnego.

Przewodnik jest dostępny tylko w języku angielskim. Więcej informacji, w tym ranking platform, znajduje się tutaj

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony