Publikacje

Misja partycypacja. Aktywizm lokalny młodych

Wydawca: Fundacja Wiedzy i Dialogu Społecznego AGERE AUDE
Rok publikacji: 2022
Autor: praca zbiorowa

Dlaczego młodzi angażują się w wolontariat i działania na rzecz lokalnych społeczności? Jak rozumieją zaangażowanie społeczne? Dlaczego młodzież powinna uczestniczyć w życiu publicznym? Jakie korzyści przynosi to im samym, a jakie ich miejscowości czy miastu? Z jakimi problemami borykają się młode aktywistki i młodzi aktywiści? Na te pytania starają się odpowiedzieć autorzy i autorki multimedialnego ebooka przygotowanego przez Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego AGERE AUDE. Znajdziecie w nim nagrane wywiady z młodymi aktywist(k)ami, badania o aktywizmie lokalnym wśród młodzieży, a także rozdziały o zaangażowaniu społecznym młodych w Norwegii i Rumunii. 

Ebook jest swoistym zbiorem opowieści i jak określają go autorzy i autorki – jest „aktywizmem samym w sobie”. Publikacja powstała w ramach projektu Misja Partycypacja: młodzi podcasterzy obywatelscy w partnerstwie z Fundacją Terram Pacis z Oslo i Cultural Assotiation for Youth z Satu Mare w Rumunii. Celem projektu jest budowanie i wzmacnianie wśród młodych postaw demokratycznych i obywatelskich. Częścią niego jest stworzona wraz z uczestni(cz)kami – młodymi dziennikarzami i dziennikarkami obywatelskimi, strona internetowa i kanał z podcastami o młodych społeczni(cz)kach i ich działalności. Więcej informacji znajduje się na stronie www.misja-partycypacja.pl.

Projekt „Misja Partycypacja. Młodzi podcasterzy obywatelscy” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony