Publikacje

Konsultacje z dziećmi i młodzieżą – dobre praktyki

Wydawca: Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy
Rok publikacji: 2020
Autor: Borys Martela

Uzupełniamy naszą Bibliotekę o publikację Borysa Marteli „Opis dobrych praktyk. Konsultacje z dziećmi i młodzieżą”. Znajdziecie w niej pięć przykładów konsultacji z młodymi osobami w Polsce, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Austrii. Każdy z przypadków jest przedstawiony według schematu i zawiera informacje na temat: kontekstu, przedmiotu konsultacji, organizatora, metod i przebiegu dialogu, jego uczestniczek i uczestników oraz efektów. Przykłady konsultacji są zróżnicowane tematycznie oraz przedstawiają różnorodne metody i formuły dialogu z młodzieżą i dziećmi. 

Wstęp do opracowania przykładu konsultacji z młodzieżą w Polsce. Źródło: Opis dobrych praktyk. Konsultacje z dziećmi i młodzieżą, s. 11

Dokument przedstawia konsultacje, które zostały zrealizowane od 2009 do 2019 roku. Dotyczyły one dokumentów strategicznych (Surrey, Wiedeń), planów zagospodarowania przestrzennego (Sztokholm), konkretnych inwestycji w mieście (Boulder) i stworzenia centrum młodzieżowego (Gdynia). Organizatorami tych procesów były podmioty reprezentujące zarówno sektor publiczny, jak i pozarządowy. W opracowaniu można zapoznać się z ich różnymi metodami, podejściem do uczestników i uczestniczek, przebiegiem i efektami konsultacji oraz czynnikami, które przyczyniły się do sukcesu danego procesu. 

 

 

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony