Publikacje

Jakość życia na osiedlu przy ul. Zamenhofa i Opata Hackiego w Gdyni. Podsumowanie badania opinii mieszkańców Osiedla

Rok publikacji: 2016
Autor: Maria Nowak. Katarzyna Starzyk-Durbacz, Łukasz Ostrowski

Raport jest podsumowaniem badania przeprowadzonego w 2015 r. na osiedlu pomiędzy ulicami Zamenhoffa i Opata Hackiego w Gdyni. Jego głównym elementem był zrealizowany wśród mieszkańców kwestionariusz dotyczący jakości życia na Osiedlu i trzy warsztaty (z mieszkańcami Osiedla i z instytucjami działającymi na ich rzecz). Celem zaś – przekrojowe spojrzenie na społeczność Osiedla, czyli analizę czynników takich jak jakość życia, aktywność obywatelska, bezpieczeństwo czy opinia dot. oferty kierowanej do mieszkańców.

Badanie było częścią trwający od lutego 2015 do marca 2016 r. projektu „Puls dzielnicy. Tu mieszkam, tu działam, tu zmieniam”, realizowanego przez Fundację Zmian Społecznych „Kreatywni” przy wsparciu partnerów: Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz gdyńskiego Laboratorium Innowacji Społecznych w ramach programu Obywatele dla Demokracji. 

Raport do pobrania tutaj

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony