Publikacje

Budżet obywatelski w organizacji

Wydawca: The Participatory Budgeting Project
Rok publikacji: 2022
Autor: praca zbiorowa

W ramach kampanii Democracy Beyond Elections, którą prowadzi organizacja The Participatory Budgeting Project, powstał przewodnik o tym jak realizować budżet obywatelski (BO) w organizacjach pozarządowych i oddolnych inicjatywach. Publikacja jest podzielona na dwie części – pierwsza dotyczy promowania i planowania BO, druga natomiast mówi już o samym wdrażaniu takiej formy budżetu. Oba zestawy narzędzi są dostępne w języku angielskim.

Przewodnik ma na celu pomóc grupom nieformalnym i organizacjom we wdrażaniu BO w swoim funkcjonowaniu, z członk(ini)ami, partnerami, darczyńcami i innymi możliwymi interesariuszami. Przedstawione informacje odzwierciedlają wnioski wyciągnięte z ośmiu lat wdrażania procesu BO w samym The Participatory Budgeting Project. Publikacja przechodzi przez proces promowania i popularyzowania, planowania i wdrażania BO w organizacji, od decydowania jakie cele chcą zostać osiągnięte po ewaluację procesu po jego zakończeniu.

Infografika z pierwszej części poradnika, pokazująca standardowy przebieg procesu budżetu obywatelskiego. Change From Within A Guide to Running Participatory Budgeting in Your Organization: Part 1, s. 5

 

 

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony