Publikacje

Atlas dobrych praktyk

Wydawca: Fundacja im. Stefana Batorego
Rok publikacji: 2022
Autor: Alicja Zaczek-Żmijewska

Atlas dobrych praktyk to zbiór 25 historii o działaniach uczestniczek i uczestników akcji Masz Głos – ogólnopolskiego projektu prowadzonego przez Fundację Batorego. Każda z opisanych akcji doprowadziła do lokalnej zmiany, która wynikała ze współpracy osób z organizacji pozarządowych czy nieformalnych grup z władzą samorządową i społecznością lokalną. Ta publikacja jest więc dobrym przewodnikiem po tym, jak używać różnych partycypacyjnych narzędzi w budowaniu lokalnej współpracy. 

Wszystkie przedstawione w Atlasie dobrych praktyk historie zostały wyróżnione w 2021 roku nagrodami: Super Samorząd i Super Głos akcji Masz Głos Fundacji Batorego.

Czytając przykłady przedstawione w publikacji, znajdziecie w nich również informacje o:

  • pomysłach na współpracę aktywistów i aktywistek z władzami samorządowymi,
  • przykładach ważnych spraw dla osób mieszkających w wybranym miejscu,
  • sposobach tworzenia lokalnej sieci współpracy,
  • sprawdzonych działania komunikacyjnych w mediach (tradycyjnych i społecznościowych).

Masz Głos to ogólnopolski projekt Fundacji Batorego, mający na celu budowanie dialogu i współpracy pomiędzy społecznościami lokalnymi a władzami samorządowymi, wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za losy gmin wśród mieszkanek i mieszkańców, a także zwiększanie ich udziału w życiu publicznym. Działa on od 2006 roku. W poszczególnych regionach osoby uczestniczące w projekcie wspierają organizacje partnerskie.

Więcej dobrych praktyk uczestników i uczestniczek akcji Masz Głos można znaleźć na: www.maszglos.pl.

 

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony