Seniorzy

Seniorzy

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną w Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej publikacją „Jak usłyszeć głos seniora? Praktyczny przewodnik po partycypacji obywatelskiej osób starszych”. W 2014 roku została ona uzupełniona o nowy opis projektu „Senior Woli”. Zapraszamy do lektury!

Znajdziecie w niej Państwo zestaw wskazówek dotyczących przygotowywania i prowadzenia procesów partycypacyjnych z udziałem seniorów, opisy przykładów takich działań oraz 4 scenariusze różnego typu procesów. Mamy nadzieję, że publikacja posłuży jako inspiracja w podejmowaniu działań włączających osoby starsze w procesy decyzyjne w różnych obszarach.

Publikację możecie Państwo  ściągnąć na swój komputer w formacie .pdf.

Pobierz dokument w wersji PDF

 

Zapraszamy do zapoznania się też z opisami konkretnych procesów partycypacyjnych z udziałem osób starszych, znajdującymi się w podręczniku, a na naszej stronie wzbogaconych o materiał filmowy – wypowiedzi organizatorów i uczestników:

– spacerów badawczych w Gdyni,
– ustalania kryteriów jakości usług opiekuńczych w Gdyni,
– konsultacji programu „Warszawa Przyjazna Seniorom”,
– Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu.

Media o nas:

Informacja o publikacji na stronach:

Z opracowanej przez nas metodologii spacerów badawczych korzysta m.in. Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska, realizując projekt „Seniorzy decydują” skierowany do osób starszych mieszkających w Krakowie.

Do pobrania dla mediów

> Jak usłyszeć głos seniora – presskit

> Informacja prasowa o publikacji ”Jak usłyszeć głos seniora”

Publikacja współfinansowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013, na lata 2014-2020 oraz Fundację im. Stefana Batorego.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony