Spotkania informacyjno-szkoleniowe w projekcie „Przestrzeń dla partycypacji”
1 września rozpocznie się nabór do projektu „Przestrzeń dla partycypacji”, który polega na wsparciu gmin w prowadzeniu konsultacji społecznych dokumentów planistycznych przy aktywnym udziale mieszkańców. Już teraz można się zapisywać na spotkania informacyjno-szkoleniowe, dotyczące udziału w projekcie, które odbędą się na początku września w Katowicach i w Warszawie.
Biorąc udział w projekcie „Przestrzeń dla partycypacji” gminy będą mogły – przy wsparciu merytorycznym ekspertów oraz dzięki przyznanym grantom – przeprowadzić konsultacje, które zapewniają, że mieszkańcy włączają się w prace nad dokumentem planistycznym od samego początku.
Pierwszy nabór gmin do projektu trwać będzie od 1 do 30 września br. Gminy zainteresowane udziałem będą proszone o wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, a następnie wybrane z nich przejdą pogłębiony etap rekrutacji. Informacje na temat naboru, w tym regulamin, dostępne będą w drugiej połowie sierpnia na stronie internetowej projektu: http://www.partycypacjaobywatelska.pl/przestrzen.
Już teraz realizatorzy projektu zapraszają na spotkania informacyjno-szkoleniowe, zakładające część informacyjną, dotyczącą procedur zgłaszania się i udziału, a także część szkoleniową (z elementami warsztatowymi) dotyczącą podstawowych zagadnień związanych ze stosowaniem metod partycypacyjnych w planowaniu przestrzennym.
Spotkania odbędą się:
- 6 września (wtorek) w godz. 10.00-16.00 w Katowicach, w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) przy ul. Bankowej 11a
- 8 września (czwartek) w godz. 10.00-16.00 w Warszawie, w Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu innowacji społecznych przy ul. Brackiej 25
Do udziału w spotkaniach zapraszamy w szczególności osoby odpowiedzialne za prowadzenie konsultacji społecznych w gminach oraz osoby odpowiedzialne za planowanie przestrzenne. Możliwy jest przyjazd dwóch osób z jednej gminy.
Spotkania organizują i prowadzą realizatorzy projektu z Fundacji Napraw Sobie Miasto, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju i Związku Miast Polskich – eksperci z zakresu partycypacji obywatelskiej i urbanistyki.
W trakcie spotkania przewidziany jest posiłek. Organizatorzy nie zapewniają jednak zwrotu kosztów przejazdu.
Na spotkania można się zgłaszać poprzez wypełnienie do 30 sierpnia włącznie formularza zgłoszeniowego pod tym linkiem: https://goo.gl/forms/0RMUWxqBtBGPgmov2.
Więcej informacji na stronie: www.partycypacjaobywatelska.pl/przestrzen
Informacji udzielają: Maria Perchuć-Żółtowska (mperchuc@stocznia.org.pl) i Maria Nowak (mnowak@stocznia.org.pl), tel. (22) 100 55 94.
Partnerami spotkań informacyjno-szkoleniowych są Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademickiej (www.ciniba.edu.pl) oraz Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom innowacji społecznych (www.marzycieleirzemieslnicy.pl).