Wiadomości | 22 sierpnia 2018 r.

Ruszył nabór do akcji „Masz Głos”

21 sierpnia rozpoczęła się rejestracja do kolejnej edycji akcji „Masz Głos” – ogólnopolskiej inicjatywy, która wspiera mieszkańców i mieszkanki w działaniach na rzecz ich najbliższego otoczenia. Nabór trwa do 23 września. Rejestracja odbywa się na stronie: www.maszglos.pl.

O akcji

W akcji „Masz Głos” mogą uczestniczyć grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, biblioteki, szkoły, domy kultury, kluby sportowe, rady młodzieżowe, rady seniorów, sołectwa, lokalne media i inne instytucje lokalne działające na rzecz współpracy z władzami samorządowymi na poziomie powiatu, gminy, miasta lub wsi.

W ramach akcji grupy mieszkańców i mieszkanek oraz organizacje z całej Polski wprowadzają zmiany w swoich miejscowościach, współpracują z władzami i angażują innych do działania na rzecz społeczności lokalnej. Od 2002 r. swoim działaniem akcja objęła 680 gmin, czyli 27% gmin w całej Polsce, a wzięło w niej udział około dwóch i pół tysiąca uczestników i uczestniczek.

Organizatorzy

Organizatorem akcji „Masz Głos” jest Fundacja im. Stefana Batorego. W ramach akcji Fundacja współpracuje z organizacjami partnerskimi: Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES, Stowarzyszeniem Homo Faber, Stowarzyszeniem POLITES.

Źródło informacji: www.maszglos.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony