Wiadomości | 14 marca 2019 r.

Narzędzia partycypacji lokalnej w Polsce w latach 2014-2017 – raport Fundacji Batorego

Raport „Narzędzia partycypacji lokalnej w Polsce w latach 2014-2017” podsumowuje minioną kadencję władz samorządowych pod względem wspierania oddolnej aktywności obywatelskiej mieszkanek i mieszkańców, pokazując, jaka była dostępność takich narzędzi jak: inicjatywa lokalna, inicjatywa uchwałodawcza czy możliwość inicjowania konsultacji społecznych.

Raport powstał na podstawie badania przeprowadzonego przez zespół studentek i studentów Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem Ewy Zielińskiej i Dariusza Kraszewskiego – koordynatorów akcji Masz Głos z Fundacji im. Stefana Batorego. Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie 221 gmin.

Dane zaprezentowane w raporcie pokazują, że w zakresie wdrażania narzędzi partycypacji obywatelskiej w polskich gminach jest jeszcze sporo do zrobienia. Aż 44% gmin nie zapewniało dostępu do żadnego z badanych narzędzi. Wszystkie trzy narzędzia były dostępne jedynie w 4% gmin.

gminy z przynajmniej 1 narzędziem partycypacji

Opracowanie Fundacji im. Stefana Batorego w ramach akcji Masz Głos na podstawie badania przeprowadzonego na próbie 221 gmin

Raport jest dostępny tutaj.

Źródło informacji: fanpejdż akcji Masz Głos


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony