Dwa konkursy na działania partycypacyjne
Trwają obecnie dwa konkursy na działania związane z partycypacją obywatelską. Pierwszy jest organizowany przez The German Marshall Fund of the United States (GMF) i jego celem jest wspieranie organizacji pozarządowych w Polsce w promowaniu aktywnego obywatelstwa i wdrażaniu innowacyjnych form partycypacji publicznej (online lub offline) na poziomie lokalnym, regionalnym lub krajowym. Nabór wniosków trwa tylko do 30 czerwca br. Drugi konkurs obsługuje The Transatlantic Foundation we współpracy z GMF i ma na celu wspieranie organizacji promujących różne formy partycypacji obywatelskiej (online lub offline) w debacie publicznej oraz procesach demokratycznych w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Słowenii, na Słowacji i na Węgrzech. Nabór wniosków w tych konkursie trwa do 15 lipca br.
Wzmacnianie Innowacyjnych Form Partycypacji Publicznej (The German Marshall Fund of the United States)
W ramach tego konkursu program Engaging Central Europe (ECE) będzie wspierać projekty trwające od 4 do 12 miesięcy. Można ubiegać się o dotacje w wysokości od $10 000 do $25 000. Nabór wniosków trwa do 30 czerwca br.
Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.gmfus.org/wzmacnianie-innowacyjnych-form-partycypacji-publicznej.
Wzmacnianie Różnych Form Partycypacji Obywatelskiej (Online lub Offline) w Debacie Publicznej oraz Procesach Demokratycznych
Powyższy konkurs jest realizowany przez The Transatlantic Foundation (TF) w kooperacji z programem Engaging Central Europe (ECE) prowadzonym przez The German Marshall Fund of the United States. Celem konkursu jest wsparcie organizacji pozarządowych, które wzmacniają różne formy partycypacji obywatelskiej (online lub offline) w debacie publicznej oraz procesach demokratycznych w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Słowenii, na Słowacji i na Węgrzech.
W ramach tego naboru TF będzie wspierać projekty trwające od 6 do 24 miesięcy. Można ubiegać się o dotacje w wysokości od 10,000 do 25,000 EUR na projekty realizowane w jednym kraju lub o dotacje od 10,000 do 40,000 EUR na projekty międzynarodowe.
Nabór wniosków trwa do 15 lipca 2023 roku. W konkursie mogą wziąć udział organizacje z siedzibą w Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Słowenii, na Słowacji i na Węgrzech.
Więcej informacji znajduje się na stronie: www.gmfus.org/wzmacnianie-roznych-form-partycypacji-obywatelskiej-online-lub-offline-w-debacie-publicznej-oraz.