„Designerzy procesów rozwojowych. Miasta i ich liderzy” – konferencja
Fundacja Szkoła Liderów zaprasza na konferencję poświęconą przywództwu w polskich i amerykańskich miastach. Konferencja jest skierowana do samorządowców, ekspertów miejskich i badaczy życia społecznego, a także absolwentów programu Szkoła Liderów Miast i przedstawicieli tych samorządów, które zainteresowane są powiększaniem kapitału kulturowego swoich społeczności. Odbędzie się 25 stycznia w Warszawie.
Jak zauważają organizatorzy konferencji, w rozmowach o rozwoju miast często pojawia się myśl o ciągłym wzroście, pomnażaniu dóbr i pozyskiwaniu środków na inwestycje. Rozwój kojarzy się z powiększaniem sieci dróg, budową nowych centrów handlowych i przyciąganiem inwestorów. Tymczasem może być też rozumiany jako zmiana społeczna, która daje możliwości działania różnym aktorom życia społecznego. W tym ujęciu rozwój jest wynikiem zaangażowania wielu różnorodnych aktorów, którzy mają dostęp do dóbr (wiedzy, umiejętności itd.) i potrafią z nich korzystać. Tymi lokalnymi aktorami są liderzy miejscy, pochodzący z różnych środowisk – biznesu, kultury, nauki, sektora publicznego, pozarządowego, sportu itd., którzy potrafią definiować długofalowe wizje, stając się gwarantem rozwoju społeczności.
Filozofia inwestowania miast w rozwój i kompetencje lokalnych liderów od lat z powodzeniem realizowana jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie wspiera się lokalnych, zaangażowanych w życie społeczne aktorów miejskich. Dzięki temu rośnie grono osób, które w sposób świadomy i odpowiedzialny włączają się w kreowanie szeroko rozumianej polityki miejskiej.
Szkoła Liderów, chcąc upowszechniać dyskusję o miastach z perspektywy jakości przywództwa, organizuje kolejną konferencję z cyklu „Designerzy procesów rozwojowych”.
Kiedy? 25 stycznia 2019 r., godz. 12.00
Gdzie? Przestrzeń Facebooka, ul. Koszykowa 61 w Warszawie
Uczestnicy i uczestniczki konferencji poznają doświadczenia amerykańskie, wysłuchają panelu dyskusyjnego o tym, jakiego przywództwa potrzeba Polsce, oraz wezmą udział w warsztatach tematycznych poświęconych m.in. dialogowi lub kształceniu liderów miejskich. Cały program wydarzenia jest dostępny tutaj.
Konferencja jest bezpłatna, ale obowiązuje na nią rejestracja: bit.ly/2QHDKhA. Swój udział można zgłosić do 21 stycznia.
Źródło informacji: facebook.com.