Wiadomości | 3 października 2018 r.

Warsztaty „Dialog w praktyce” – zaproszenie do udziału

Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej rozpoczął nabór do projektu edukacyjnego „Dialog w praktyce”, którego celem jest zwiększanie jednej z najważniejszych społecznych kompetencji – dialogu. Promowana przez komitet forma dialogu opiera się na założeniach modelu Non-Violent Communication (NVC), czyli na tzw. komunikacji bez przemocy. Zapisy na warsztaty „Dialog w praktyce” trwają do 19 października.

– Dialog, choć niedoceniany, może być ważnym elementem poszanowania godności ludzi, praw człowieka i wolności obywatelskich. Może być również drogą prowadzącą do budowania przyjaznych relacji społecznych, rozwiązywania konfliktów i wzmacniania społecznego kapitału. I w końcu, co jest bardzo ważne, z powodu narastających napięć na świecie i w Polsce, jest jedną z najlepszych dostępnych metod rozwiązywania konfliktów społecznych, ekonomicznych i politycznych – podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, sekretarz komitetu i koordynator inicjatywy „Dialog w praktyce”.

O warsztatach

Warsztaty „Dialog w praktyce” poprowadzą doświadczeni trenerzy: Agnieszka Turska-Majewska i Tomasz Majewski. Odbędą się w Warszawie w formie dwóch dwudniowych zjazdów. Grupa warsztatowa będzie liczyła 16-20 osób. Terminy zjazdów:

  • 22-23 listopada (czwartek i piątek, godz. 9.00-17.00),
  • 18-19 grudnia (wtorek i środa, godz. 9.00-17.00).

Około 2-3 miesiące po drugim zjeździe odbędą się dodatkowe jednodniowe konsultacje.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 100 zł brutto. 

Regulamin warsztatów i formularz zgłoszeniowy są dostępne tutaj. Zgłoszenia można przesyłać do 19 października. Osoby zakwalifikowane na warsztaty zostaną o tym poinformowane do 31 października.

O organizatorze

Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej jest centrum myśli, które ma na celu poprawę jakości życia w Polsce, a w szczególności poprawę wzajemnych relacji między pracodawcami, pracownikami oraz administracją rządową i samorządową. Inspirują nas zasady dobra wspólnego, solidarności i pomocniczości. Wierzymy, że najlepszą odpowiedzią na problemy społeczno-ekonomiczne Polski jest wspólne poszukiwanie rozwiązań. Dialog oznacza dla nas poszanowanie różnych punktów widzenia, poglądów i ról społecznych.

Więcej: dialogkig.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony