Wiadomości | 10 marca 2016 r.

Tworzymy portet praktyków partycypacji – weź udział w badaniu!

Zespół „Stoczni” rozpoczął pierwsze w Polsce Badanie Praktyków Partycypacji. Jego celem jest stworzenie portretu środowiska osób działających w obszarze partycypacji obywatelskiej – zebranie ich historii, doświadczeń. Realizacja badania pozwoli nam na poznanie poglądów praktyków na ważne, często budzące dyskusje kwestie związane z partycypacją obywatelską.

Ankieta skierowana jest do wszystkich, którzy są zaangażowani w inicjowanie i realizację działań partycypacyjnych na poziomie lokalnym. Dotychczas została rozesłana do grona osób uczestniczących w Forum Praktyków Partycypacji, ale bardzo zależy nam na zebraniu odpowiedzi od jak największej liczby osób.

Odpowiedzi posłużą do stworzenia pierwszego portretu środowiska praktyków partycypacji, który zostanie opublikowany w formie raportu opublikowanego na stronie: www.partycypacjaobywatelska.pl. Raport podsumowujący badanie będzie także zaprezentowany na 3 Forum Praktyków Partycypacji i stanie się punktem do jednej z dyskusji.

Ankieta dostępna jest pod tym adresem – zajmuje ok. 15 minut.

Zachęcamy również do przesyłania tej informacji wraz z linkiem do wszystkich znanych Państwu osób działających w obszarze partycypacji.

Badanie jest anonimowe, a uzyskane w jego trakcie dane będą prezentowane tylko w zbiorczych zestawieniach i analizach.

Strona projektu „Konsultacje z zasadami” dostępna jest pod tym linkiem.

Badanie jest elementem projektu „Konsultacje z zasadami” to projekt systemowy realizowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

Powiązane artykuły:


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony