Wiadomości | 29 kwietnia 2016 r.

Ruszyła rejestracja na 3. Forum Praktyków Partycypacji

Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-3 czerwca w „Marzycielach i Rzemieślnikach”, znajdujących się na III piętrze Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Zgłoszenia będziemy przyjmować do 13 maja.


Forum Praktyków Partycypacji jest wydarzeniem, które co roku gromadzi osoby ze wszystkich stron Polski, na co dzień zajmujące się procesami angażującymi mieszkańców w procesy decyzyjne na różnym szczeblu. Jest przede wszystkim miejscem wymiany doświadczeń i kształtowania wiedzy – pomiędzy urzędnikami, przedstawicielami samorządu, organizacji pozarządowych i nauki oraz miejskimi aktywistami.  Formularz rejestracyjny dostępny jest pod TYM linkiem.

Trzecia edycja będzie uzupełniona o kilka nowych pomysłów: pojawi się nowy typ sesji (skupionych na prezentacji kilku praktycznych przykładów i dyskusji), będzie możliwość porozmawiania z ekspertami przy tzw. “stolikach doradczych”. W programie pojawią się też bardzo aktualne wątki – związane np. z imigrantami, rewitalizacją czy przyszłością partycypacji obywatelskiej w Polsce. Wstępny program dostępny jest na stronie wydarzenia (będziemy go oczywiście jeszcze uzupełniać i dopisywać szczegóły).

Jak co roku zachęcamy do przemyślanych i rozważnych zapisów :) Uwaga – ważna informacja: przy wyborze uczestników nie decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc, będziemy podejmować decyzję bazując na kryteriach wymienionych powyżej. Do przyjętych uczestników odezwiemy się na ok. 2 tyg. przed rozpoczęciem wydarzenia.

Więcej o 3. edycji Forum można przeczytać na stronie www lub na facebooku.

Forum realizujemy wspólnie z Fundacją im. Stefana Batorego. Przy organizacji współpracuje też z nami grono tzw. kontrybutorów czyli osób, które zgodziły się wspólnie z nami przygotować format i program wydarzenia oraz poprowadzić część sesji: Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Fundacja Napraw Sobie Miasto, Fundacja Pole Dialogu, Fundacja SocLab, Fundacja Stabilo, Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Stowarzyszenie Odblokuj, Stowarzyszenie Topografie, Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Engage Warsaw, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Miasta Lublin, Urząd m.st. Warszawy, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. 

Gdyby pojawiły się problemy z rejestracją – prosimy o kontakt na partycypacja@stocznia.org.pl.
 

Tegoroczne wydarzenie jest jednym z tzw. forów tematycznych, które są realizowane w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

logotypy WSZYSTKIE RAZEM_29.04

Powiązane artykuły:


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony