Wiadomości | 22 marca 2016 r.

„Przepis na ulicę” Pracowni Zrównoważonego Rozwoju

Toruńska organizacja pozarządowa wydała publikację mającą służyć – jak piszą autorzy, „mieszkańcom i zarządcom dróg do wspólnego planowania dobrych ulic”. Podręcznik, dostępny w wersji on-line i papierowej, pokazuje nowoczesne praktyki w planowaniu zmian drogowych, uwzględniające potrzeby różnych użytkowników – pieszych, rowerzystów i kierowców. 

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju skupia się w publikacji na podejściu do planowania dróg opartym na dialogu z mieszkańcami i – zgodnie z nazwą organizacji – na zrównoważonym rozwoju: rozwiązaniach uspokajających ruch, aspekcie ekologicznym i „oddaniu przestrzeni” mniej uprzywilejowanym użytkownikom (pieszym i rowerzystom).

W dalszej części „Przepisu na ulicę” – co może być szczególnie ciekawe dla urzędników planujących konsultacje, przedstawione zostają etapy procesu planowania zmian drogowych włączajacego mieszkańców. Autorzy udostępniają też konkretne formularze do realizacji badań ulicy. Publikacja zakończona jest dwoma przykładami działań PZR, wykorzystującymi zaprezentowany wcześniej model pracy.

„Przepis na ulicę” można pobrać przez ten link. Możliwe jest też otrzymanie wersji papierowej.

Powiązane artykuły:


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony