Wiadomości | 5 października 2018 r.

„Prosta polszczyzna – nowy język polskich urzędów” – zaproszenie na konferencję

Pierwsza w Polsce konferencja poświęcona prostemu językowi już za tydzień odbędzie się we Wrocławiu. Organizuje ją Pracownia Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wśród prelegentów – nie tylko uznani językoznawcy z polskich uczelni, lecz także przedstawiciele instytucji niekiedy kojarzonych raczej z zawiłą urzędniczą polszczyzną niż z prostym językiem. Opowiedzą między innymi o swoich doświadczeniach we wprowadzaniu zmian w sposobie komunikacji z mieszkańcami i przeszkodach we wdrażaniu prostego języka w urzędach.

W programie konferencji znalazł się również wątek partycypacji obywatelskiej, który po raz pierwszy zaistniał na 5. Forum Praktyków Partycypacji we Wrocławiu. Tomasz Piekot z Uniwersytetu Wrocławskiego mówił wtedy o tym, jak efektywniej pisać o partycypacji, a Anna Petroff-Skiba i Karolina Kowalczyk z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy o tym, jak skutecznie zapraszać do partycypacji.

 

Kiedy? 12-13 października 2018 roku

Gdzie? Uniwersytet Wrocławski, Instytut Filologii Polskiej, Sala im. Tadeusza Mikulskiego, pl. bp. Nankiera 15, Wrocław

 

Więcej informacji o konferencji, w tym szczegółowy program: ppp.uni.wroc.pl.

 

Fot. Art Lasovsky, w serwisie Unsplash

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony