Prosto i kropka. Jak pisać efektywniej o partycypacji

Prowadzenie:

Tomasz Piekot, Pracownia Prostej Polszczyzny, Uniwersytet Wrocławski

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 10.45-12.15

Miejsce:

piętro -1, sala D

Formuła: 

prelekcja / sesja warsztatowa

Opis:

Eksperci są jak himalaiści. Większość czasu spędzają na wyżynach wiedzy. Każdy z nich marzy o zdobyciu Korony Ziemi. I dobrze!

Niestety, teksty większości ekspertów do obywateli wyglądają, jakby autorzy pisali je w strefie śmierci.  To obszar powyżej 8000 trudnych słów. Prowadzą do niego ciasne kuluary prawa, cierpliwie oporęczowane długimi zdaniami.

Himalaje merytoryki to Twój świat? Jesteś specjalistą? Wybitną ekspertką? Pamiętaj: jeśli ktoś radzi sobie w strefie śmierci, to nie chce stamtąd wracać. A jeśli przestaje sobie radzić, to już wrócić nie może.

Jak zbliżyć zwykłych ludzi i ekspertów? Jakich błędów wystrzegać się w komunikacji? O tym wszystkim opowie współtwórca polskiego standardu prostego języka. Sesja z elementami warsztatowymi adresowana jest do urzędników i ekspertów, którzy szukają nowego sposobu komunikacji z obywatelami w nazbyt rozpędzonym świecie.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.