Czemu słowo „warsztat” odstrasza, czyli jak skutecznie zapraszać do partycypacji?

Prowadzenie:

Anna Petroff-Skiba i Karolina Kowalczyk, Centrum Komunikacji Społecznej, Urząd m.st. Warszawy

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 12.45-14.15

Miejsce:

piętro -1, sala A

Formuła: 

wymiana doświadczeń

Opis:

Mówienie o partycypacji to olbrzymie wyzwanie. Staramy się zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach, projektujemy piękne plakaty, a na nasze spotkania przychodzi mało osób. Nikt nie przeczytał naszych materiałów? Ludzie mają w nosie aktywność społeczną? A może po prostu czytający uznali, że proces nie jest dla nich, tylko dla jakichś ekspertów lub artystów?

Chcemy podzielić się doświadczeniami, które zdobywaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy, przyglądając się temu, jak mieszkańcy Warszawy postrzegają komunikację o konsultacjach – przeprowadziliśmy szereg badań, obejrzeliśmy wiele plakatów, analizowaliśmy komunikację o partycypacji w Polsce i na świecie. Usłyszeliśmy bardzo ważne rzeczy – czasem zupełnie nieoczywiste, że mieszkańcy nie lubią przychodzić na warsztaty, bo to „jakieś działania dla dzieci lub młodzieży”. Czego jeszcze się dowiedzieliśmy? Jak przygotować plakat, żeby faktycznie zapraszał? Przyjdź, a postaramy się o tym opowiedzieć.

Zapraszamy zarówno urzędników prowadzących działania partycypacyjne, jak i przedstawicieli innych podmiotów, które takie działania organizują. To wiedza przydatna wszystkim, którzy chcą skutecznie zapraszać do partycypacji.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.