Nowości na stronie | 10 lipca 2019 r.

Budżet partycypacyjny w Helsinkach

omastadi_news

Trwa pierwsza edycja budżetu partycypacyjnego w Helsinkach, w którym do wydania na projekty dzielnicowe i miejskie jest łącznie 4,4 mln euro. Za pomocą strony OmaStadi, stworzonej na bazie opensource’owej platformy Decidim, mieszkańcy Helsinek mogą składać, poznawać i komentować projekty, a na jesieni 2019 roku – zagłosują na najlepsze z nich.

W helsińskim budżecie uczestniczyło ponad 4700 osób, które zgłosiły w sumie 1273 pomysły. Do głosowania – po przejściu oceny, łączenia i doprecyzowania (bo to nie mieszkańcy, a miejscy eksperci tworzą dla projektów kosztorysy) – przeszło 352 z nich.

Więcej o założeniach i przebiegu helsińskiego budżetu można przeczytać tutaj.

Aby zachęcić mieszkańców do udziału w budżecie i stworzenia projektów, urzędnicy przygotowali grę karcianą OmaStadi, która służy wspólnemu namysłowi nad potrzebami miasta i żyjących w nim osób oraz nad najlepszymi pomysłami na ich zaspokojenie. Gra została stworzona na otwartej licencji.

Więcej na temat gry można przeczytać tutaj.

omastadi_medium

Rozgrywka OmaStadi. Źródło: medium.com

Fatal error: Call to undefined function get_field() in /var/customers/webs/partycypacja/wordpress/wp-content/themes/po/single.php on line 42