Wiadomości | 26 stycznia 2016 r.

„W poszukiwaniu różnych form partycypacji w instytucjach kultury” – seminarium 19.02, Warszawa

Zapraszamy na seminarium „W poszukiwaniu różnych form partycypacji w instytucjach kultury”, które odbędzie się 19 lutego br. (piątek) w godz. 10-16:30 w „Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu innowacji społecznych” przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

W ostatnich latach instytucje kultury (domy kultury, biblioteki, muzea) w różnym stopniu i różnymi metodami zacieśniają relacje z odbiorcami swoich działań. Angażują się w sprawy lokalne, włączają mieszkańców we współtworzenie swojej oferty, zapraszają do wspólnego wypracowywania strategii. Tworzą różnego typu przestrzenie do zabierania przez nich głosu – od możliwości zgłaszania pomysłów na zajęcia po tworzenie ciał o charakterze doradczym, działających przy instytucjach. Zdarzają się wśród takich procesów historie sukcesu i choć nie wszystkie nimi są, to z każdego można wyciągnąć ciekawe i przydatne wnioski.

Jakie są wyzwania przy wdrażaniu podejścia partycypacyjnego w instytucjach kultury? Czy partycypacja mieszkańców jest tam w ogóle potrzebna i możliwa? A jeśli tak, to jak ją wprowadzać? Jakie przybiera formy i jak przebiega? Czy mieszkańcy chcą się angażować w tworzenie i zmienianie instytucji kultury?

O tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas seminarium już 19 lutego.

TEMATYKA I FORMA SPOTKANIA
Spotkanie będzie służyło dzieleniu się doświadczeniami i pomysłami na realizację podejścia partycypacyjnego w praktyce oraz zastanowieniu się (w warsztatowej formule) nad szansami i wyzwaniami związanymi z realizacją tego typu przedsięwzięć.
Swoimi przemyśleniami i doświadczeniami podzielą się z nami m.in. Krzysztof Mikołajewski, Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, były Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury oraz przedstawiciele Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”, od wielu lat pracujący z instytucjami kultury z całej Polski. Posłuchamy również opowieści różnych instytucji, które próbują wdrażać u siebie podejście partycypacyjne.

ZGŁOSZENIA NA SEMINARIUM
Do udziału w spotkaniu zapraszamy pracowników instytucji kultury, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów i aktywistów zainteresowanych tym tematem. Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego pod tym linkiem do 10 lutego (środa). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na seminarium, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do podjęcia decyzji o ostatecznej liście uczestników dopiero po upływie terminu nadsyłania zgłoszeń. Potwierdzenie udziału prześlemy tydzień przed wydarzeniem.

Szczegółowy program seminarium można pobrać tutaj.

Pytania dotyczące seminarium prosimy kierować drogą mailową na adres partycypacja@stocznia.org.pl lub telefonicznie (22) 100 55 94.

Serdecznie zapraszamy!

Seminarium jest częścią projektu „Mieszkańcy w (o)środku kultury” realizowanego przez Fundację „Stocznia” w partnerstwie z Białołęckim Ośrodkiem Kultury w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, a organizowane jest przy współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony