Wiadomości | 13 kwietnia 2023 r.

Partycypacja obywatelska dla początkujących, czyli Debiuty w partycypacji

Uwaga, uwaga – uruchomiliśmy program „Debiuty w partycypacji”, którego celem jest wsparcie organizacji społecznych w przeprowadzeniu ich pierwszych działań partycypacyjnych (lub pierwszego w do tej pory niestosowanej formule)! Zachęcamy do podzielenia się informacją o programie, a może i Wy skusicie się do udziału? Nabór do programu trwa do 28 kwietnia, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na webinar informacyjny już 19 kwietnia (środa).

Debiuty w partycypacji
Nawet jeśli nie wiesz, czym dokładnie jest partycypacja obywatelska i nigdy wcześniej nie przeprowadzaliście procesów współdecydowania czy wpływania na sprawy publiczne, a czujecie, że macie wiele do przedyskutowania w swojej miejscowości czy okolicy, spróbujcie z nami swoich sił.

Na czym polega program?
W programie, pod czujnym okiem naszych ekspertów i ekspertek, przeprowadzimy przez cały proces te organizacje, które chcą budować przestrzeń do dialogu i merytorycznej rozmowy. Sfinansujemy także zaplanowane wspólnie lokalne działanie partycypacyjne. Do udziału zapraszamy organizacje, które stawiają swoje pierwsze kroki w obszarze partycypacji obywatelskiej lub wręcz dopiero o tym myślą. 

Będziemy wspierać organizacje merytorycznie i finansowo, poprzez m.in.:

  • pomoc w zaplanowaniu i zorganizowaniu lokalnego procesu partycypacyjnego (np. konsultacji społecznych, akcji informacyjnych, itp.),
  • indywidualne konsultacje z mentorem lub mentorką, którzy wesprą organizację w diagnozie lokalnej sytuacji,
  • przekazanie dotacji w wysokości 6 tys zł na przeprowadzenie wybranego procesu/działania partycypacyjnego,
  • informację zwrotną (opinię ekspercką) na temat realizacji działania (co poszło gładko, a o co należy zadbać mocniej w przyszłości),
  • udział w spotkaniach sieciująco-szkoleniowych, aby poznać się z innymi organizacjami i wzmocnić działania instytucjonalne,
  • bon szkoleniowo-rozwojowy o wartości 2 tys zł na wzmocnienie swojej organizacji jako instytucji.

Dla kogo przeznaczony jest program?
Program skierowany jest do organizacji społecznych zarejestrowanych w Polsce, a zwłaszcza do organizacji pozarządowych z małych i średnich ośrodków miejskich oraz obszarów wiejskich. Szczególnie zachęcamy do udziału w programie organizacje z: miast powiatowych, tzw. byłych miast wojewódzkich i obszarów wiejskich.

Nabór do programu trwa do 28 kwietnia 2023 r. do godz. 12:00, a zgłosić się można poprzez formularz na stronie: www.partycypacjaobywatelska.pl/debiuty/zglos-sie.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie zapraszamy na webinar informacyjny, który odbędzie się w środę, 19 kwietnia 2023 r. o godzinie 10:00. Aby się zgłosić na webinar, prosimy o wypełnienie tego formularza.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie programu: partycypacjaobywatelska.pl/debiuty/.

W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu telefonicznego na numer 500 142 994 lub mailowo: mgorecki@stocznia.org.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony